PRESCHOOL TEACHER (1,5 - 3 years & 3 - 6 years)

Maple Tree Montessori s.c.

02-951 Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Maple Tree Montessori International Preschool is looking for teachers with experience working with preschool children for our Toddler (1,5 - 3 years) and Casa (3 - 6 years) classrooms, preferably with some experience in a Montessori environment or willing to take part in training.

We pride ourselves in providing children with a home-away-from-home and seek like-minded people to join our team of loving & nurturing professionals.

We provide teachers with great day-to-day support and opportunities for professional development.

We offer a competitive salary, social & health insurance, and accommodation depending on experience.

A communicative level of English is essential.

Positions available from August 2016.

Please send your CV, and be able to provide 2 references upon request.

Maple Tree Montessori International Preschool zatrudni nauczycieli z doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku 1,5 - 3 lat oraz 3 - 6 lat, najchętniej z doświadczeniem z metodą Montessori lub chęcią odbycia szkolenia.

Zapewniamy dzieciom domową atmosferę i szukamy osób z podobnym nastawieniem, aby dołączyły do naszej wspierającej rozwój dzieci społeczności. :)

Oferujemy pracownikom dużo wsparcia i możliwości rozwoju.

Proponujemy umowę o pracę oraz konkurencyjne wynagrodzenie w zależności od doświadczenia.

Komunikatywny angielski jest bardzo dla nas ważny.

Rozpoczęcie pracy w sierpniu 2016 r.

Prosimy o przysłanie CV, oraz o udostępnienie 2 referencji na życzenie.

Prezentacja firmy

Maple Tree Montessori is a family-run inter­na­tional preschool l... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/08/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia