Prawnik lingwista / Tłumacz prawniczy języka angielskiego

IURIDICO Legal & Financial Translations Sp. z o.o.

Gdańsk, 80-180, pomorskie

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków obejmuje:

* wykonywanie tłumaczeń specjalistycznych w kombinacji PL-EN z zakresu prawa, finansów i ubezpieczeń (praca zespołowa);

* redakcję i korektę językową tłumaczeń wykonywanych przez innych członków zespołu;

* ustalanie terminologii z innymi tłumaczami oraz klientem;

* sporządzanie glosariuszy i baz terminologicznych;

* odpowiednie formatowanie dokumentów przed wysyłką do klienta;

* pracę w zespole wewnętrznym w siedzibie firmy.

Ze swojej strony oferujemy:

* współpracę ze stabilną i rozwijającą się firmą o uznanej pozycji na rynku tłumaczeń specjalistycznych;

* możliwość kierunkowego rozwoju w zakresie tłumaczeń prawniczych, ubezpieczeniowych i finansowych;

* uczestnictwo w poważnych projektach tłumaczeniowych realizowanych dla organów UE, największych kancelarii prawniczych, towarzystw ubezpieczeniowych, banków i instytucji finansowych, organów administracji publicznej, firm audytorskich, spółek giełdowych;

* wynagrodzenie w formie zryczałtowanej lub uzależnione od objętości przetłumaczonego tekstu;

* możliwość uzyskania dodatkowego wynagrodzenia w przypadku gotowości do pracy w godzinach wieczornych i w weekendy;

*ciągłość i duże natężenie zleceń.

Wymagania

* wykształcenie wyższe z zakresu prawa lub administracji lub wykształcenie filologiczne ze specjalizacją translatorską w zakresie przekładu prawno-ekonomicznego;

* doświadczenie w tłumaczeniu tekstów specjalistycznych z zakresu prawa, ubezpieczeń, finansów, bankowości, rynków kapitałowych;

* biegła znajomość j. angielskiego potwierdzona dyplomem;

* bardzo dobra znajomość j. polskiego;

* łatwość w redagowaniu tekstów, wyczucie językowe;

* zacięcie do poszukiwań terminologicznych;

* wiedza z zakresu prawa i finansów, dodatkowym atutem będzie ukończenie studiów podyplomowych z zakresu przekładu prawniczego oraz rachunkowości, ekonomii lub finansów;

* biegła znajomość środowiska Windows i Microsoft Office, obycie z komputerem;

* terminowość, skrupulatność, dobra organizacja czasu, umiejętność pracy w zespole;

* gotowość do pracy w zespole wewnętrznym firmy;

* mile widziany prawnik z zacięciem lingwistycznym.

Prezentacja firmy

Wykonujemy tłumaczenia wysokospecjalistycznych tekstów prawnych i... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
24/12/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Wynagrodzenie
3 000PLN - 5 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
wysokość wynagrodzenia uzależniona od liczby przetłumaczonych stron
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura