PRAWNIK - Kierownik działu prawnego

BPBP S.A.

Bielsko-Biała, śląskie

BPBP S.A.
BPBP S.A. BPBP S.A. BPBP S.A. BPBP S.A. BPBP S.A.
Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna ma 70-letnią tradycją a od przeszło ćwierćwiecza z powodzeniem znajduje się w nowych realiach na terenie kraju jaki zagranicą poszerzając listę ciekawych realizacji.

Miejsce pracy: Bielsko-Biała

ZAKRES ZADAŃ

  • Zabezpieczenie interesów Spółki na etapie przygotowywania treści umów poprzez analizowanie treści oraz warunków umów związanych z działalnością Spółki;
  • Obsługa prawna firmy, w szczególności w obszarze prowadzonych zadań inwestycyjnych, umowy o roboty budowlane, aspekty administracyjno-prawne procesu budowlanego;
  • Reprezentowanie Spółki w postępowaniach przedsądowych oraz postępowaniach administracyjnych i sądowych wszystkich instancji, w szczególności w sprawach z zakresu prawa cywilnego;
  • Przygotowywanie opinii prawnych, ustalanie stanu faktycznego, analiza przepisów, proponowanie potencjalnych rozwiązań, przewidywanie ryzyka poszczególnych rozwiązań, uzgadnianie stanowiska prawnego w przedmiotowej sprawie;
  • Przygotowywanie m.in. pism, wniosków do organów i Sądów;
  • Wymiana korespondencji z organami administracji państwowej w zakresie wymagającym udziału prawnika, analiza stanu prawnego sprawy (zbieranie informacji, opis stanu faktycznego itp.; przygotowywanie odpowiedzi);
  • Prowadzenie procesów sądowych w imieniu Spółki;
  • Operacyjne wsparcie dla wszystkim działów w firmie w zakresie prawno-administracyjnym;
  • Współpraca z zewnętrznymi kancelariami prawnymi w sytuacjach wymagających zewnętrznych opinii, etc;
  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji prawniczej wewnętrznej i zewnętrznej;
  • Sprawowanie kontroli nad dokumentacją dotyczącą kontraktów budowlanych;
  • Zarzadzanie zespołem;

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • Wykształcenie wyższe prawnicze;
  • Uprawnienia radcy prawnego;
  • Dobra, praktyczna znajomość prawa, w szczególności prawa cywilnego i procedury cywilnej administracyjnego, prawa budowlanego, znajomości budowlanych procesów inwestycyjnych oraz zagadnień;
  • Mile widziane min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie branży budowlanej lub kancelarii prawnej;
  • Mile widziana znajomości w ujęciu teoretycznym i praktycznym przepisów z zakresu prawa spółek handlowych, prawa pracy;
  • Umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów formalno-prawnych;
  • Zaangażowanie i otwartość na stałe pogłębianie wiedzy z zakresu prawa;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność zarządzania zespołem, delegowanie zadań;
  • dobra organizacji pracy, w szczególności umiejętność ustalania priorytetów oraz pracy pod presją czasu;
  • Bardzo dobrej zdolności komunikacyjnej i organizacyjnej;
  • Silnej motywacji i zaangażowania w wykonywane zadania;
  • Dobrej znajomości pakietu MS Office z umiejętnością sprawnego korzystania z systemów prawniczych;
  • Dyspozycyjność;
  • Prawo jazdy kat. B.

Co oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • Możliwość zdobywania doświadczenia w renomowanej firmie budowlanej;
  • Pracę w młodym, zgranym, dynamicznym zespole;
  • Pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. Prywatna opieka medyczna, karta multisport;
  • Pakiet socjalny (m.in. Wczasy pod gruszą, bony świąteczne, itp.);
  • Możliwość skorzystania z ośrodka wczasowego;
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
BPBP S.A.