Praktykant w dziale kapitałowym kancelarii

Łatała i Wspólnicy Sp. k.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Kancelaria Łatała i Wspólnicy z siedzibą w Krakowie poszukuje praktykanta do działu kapitałowego

Profil i cechy potencjalnego kandydata:

Student ostatnich lat studiów prawniczych lub absolwent studiów uniwersyteckich, zainteresowany prawem gospodarczym i prawem cywilnym.

Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Kandydat powinien posiadać umiejętność analitycznego myślenia i poprawnej edycji dokumentów, cechować się dokładnością i skrupulatnością w tworzeniu dokumentów oraz zaangażowaniem w powierzone obowiązki.

Mile widziane doświadczenie zdobyte w kancelariach, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Preferowani będą kandydaci szybko przyswajający wiedzę, posiadający zdolności interpersonalne, w szczególności komunikatywni i umiejący pracować w zespole.

Zadania:

Kancelaria oferuje zdobycie cennego doświadczenia w zakresie prawa spółek handlowych, prawa rynku kapitałowego, zapewnia ścisłą współpracę z prawnikami działu kapitałowego, a także podatkowego i cywilnego. Praktykant ma możliwość rozwoju swoich umiejętności, gwarancję otrzymania feedbacku po wykonaniu każdego zadania. Każdy praktykant otoczony jest opieką merytoryczną starszego prawnika, który na bieżąco udziela mu wsparcia oraz ocenia jego pracę.

Praktyka polegać będzie na przygotowywaniu pism, wniosków do sądu, formularzy rejestrowych, projektów protokołów z walnych zgromadzeń, opinii prawnych i podatkowych, prezentacji multimedialnych, reaserch prawny, kontakt z urzędami i sądami, edycja i analiza pism przygotowanych przez starszych prawników. Zapewniamy miłą atmosferę i komfortowe warunki odbywania praktyk.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji (CV ze zdjęciem oraz) do dnia 30 czerwca 2014 r.

Prosimy o zamieszczenie w przesyłanych dokumentach klauzuli zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uczestnictwa w procesie rekrutacji.

Termin rozpoczęcia i odbywania praktyk do uzgodnienia, z uwzględnieniem terminów zajęć na uczelni.

Prezentacja firmy

Kancelaria Łatała i Wspólnicy od 1992 roku świadczy kompleksową o... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/06/2014
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura