Pielęgniarz/Pielęgniarka Operacyjny/a

Scanmed S.A.

Żory, śląskie

Miejsce pracy: Żory

Zakres Obowiązków:

  • Sprawne i profesjonalne instrumentowanie do zabiegów operacyjnych.
  • Przygotowywanie miejsca i warunków (sprzętu,wyposażenia, narzędzi, dokumentacji) pracy zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną, własnymi kompetencjami oraz obowiązującymi w Scanmed procedurami.
  • Przygotowanie narzędzi i sprzętu do dezynfekcji i sterylizacji.
  • Dbałość o zgodność materiału i narzędzi przed i po zabiegu.
  • Realizowanie pisemnych zleceń lekarskich w zakresie diagnostyki i lecznictwa z zastrzeżeniem zleceń wykonywanych podczas zabiegów ratujących życie pacjenta lub w sytuacjach grożących bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub poważnym uszczerbkiem na zdrowiu pacjenta.
  • Prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości z wykonanych przy udziale pielęgniarki procedur medycznych.
  • Właściwa i efektywna gospodarka materiałem medycznym i lekami oraz jej kontrola.
  • Czuwanie nad stanem sanitarno-higienicznym pomieszczeń oraz przestrzeganie procedur dotyczących zapobiegania zakażeniom szpitalnym ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady aseptyki i antyseptyki.
  • Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Przestrzeganie standardów dotyczących obsługi pacjenta, współudział w zapewnieniu bezpieczeństwa pacjenta przed, po i w trakcie zabiegu.

Wymagania:

  • Wykształcenie – Dyplom Pielęgniarki, prawo wykonywania zawodu pielęgniarki
  • Min. roczne doświadczenie w instrumentowaniu do zabiegów operacyjnych potwierdzone wpisem do świadectwa pracy lub referencjami.
  • Wiedza i umiejętności praktyczne w zakresie udzielania świadczeń medycznych, a w szczególności pielęgnacyjnych,
  • Atutem będzie posiadanie kursu kwalifikacyjny/specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.
  • Dyspozycyjność, punktualność, elastyczność.
  • Życzliwe podejście do pacjenta.
  • Otwartość na nowe wyzwania i pracę z ludźmi.

Oferujemy:

  • Możliwości kształcenia się i poszerzania swojej wiedzy
  • Pracę pełną wyzwań w dynamicznym, ambitnym zespole

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji przy pomocy przycisku Aplikuj.