Opiekunka/Opiekun Osób Starszych w Niemczech

Future Options

Sosnowiec-kontakt, zagranica

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy opiekunek./opiekunów dla:
1.Podopieczny,90lat,(164cm,63kg) po złamaniu szyjki kości udowej, problemy z moblinością (wsparcie osoby drugiej lub rollator, wózek inwalidzki) bez problemów z orientacją, problemy z mobilnością, inkontynencja, (cewnik, worek na mocz)bez zaburzenia orientacji, bez zaburzenia rytmu dobowego.
Pan wymaga pomocy w utrzymaniu właściwej higieny ciała, kąpielach, ubieraniu i rozbieraniu. Oprócz opieki nad podopiecznym wymagana będzie pomoc w poprowadzeniu domu: przygotowanie posiłków, utrzymanie czystości, pranie, prasowanie.
Na wyposażeniu: rollator, wózek inwalidzki, łóżko specjalistyczne, materac p/odleżynowy.
Pflegestufe: 1, Pflegedienst: rozdziela leki.
Podopieczny mieszka sam.

Wynagrodzenie 1200 EU netto miesięcznie
Start: 10.04.2014
Lokalizacja: Brackenheim, ok. Heilbronn.

2.Podopieczny (waga: 72 kg, wzrost: 170 cm)
Schorzenia: demencja, problemy z komunikacją, zaburzenie mowy, ograniczenie siły słuchu, korekcja okularowa wzroku, problemy z orientacją czasu, problemy z mobilnością, bez inkontynencji, bez zaburzeń rytmu dobowego.
Pan jest raczej spokojnego, przyjaznego usposobienia, z dużym poczuciem humoru.
Podopieczny w związku z demencją wymaga całodobowego ogólnego wsparcia i mobilizacji w czynnościach codziennych.
Pan wymaga pomocy w kąpieli, pielęgnacji ciała, mobilizacji oraz organizacji dnia, pomocy w ubieraniu i rozbieraniu, pomocy przy przemieszczaniu się.
Opieka nad Panem+pomoc w prowadzeniu domu wraz z zakupami
Pflegestufe: 1, Pflegedienst: brak

Wynagrodzenie 1100 EU netto miesięcznie
Start: 05.04.2014
Lokalizacja: Stuttgart
3.Podopieczna, 81 lat ( waga: 65 kg, wzrost: 160cm)
Schorzenia: częściowo sparaliżowana lewa strona ciała, demencja, pani porusza się samodzielnie lub przy wsparciu drugiej osoby, zaburzenie siły słuchu- aparat słuchowy, korekcja okularowa wzroku, bez problemów z orientacją, problemy z wchodzeniem na schody i schodzeniem ze schodów, częściowa inkontynencja (zabezpieczana jest wkładkami) sporadyczne zaburzenia rytmu dobowego.
Dostępne urządzenia: łóżko specjalistyczne, wózek inwalidzki
Pani wymaga pomocy w utrzymaniu właściwej higieny ciała, ubieraniu i rozbieraniu, w krojeniu pokarmów, wymaga stałego dopilnowania, pomocy w poruszaniu się.
Podopieczna bywa niezadowolona, ale ogólnie jest kontaktowa, przyjazna, jaj hobby to: kwiaty, czytanie i gotowanie.
Opieka nad Panią + pomoc w poprowadzeniu domu.

START: 14.04.2014
Lokalizacja: Rot an der Rot
4.Podopieczna, 70 lat, (waga: 51 kg, wzrost: 169 cm)
Schorzeniaj: chroniczne zapalenie oskrzeli, umiarkowana niewydolność oddechowa po operacji płuc, niewydolność mięśni w związku z długą koniecznością przebywania w łóżku, ogólne osłabienie organizmu, korekcja okularowa wzroku, problemy z mobilnością, częściowa inkontynencja(zabezpieczana wkładkami), zaburzenia rytmu dobowego.
Podopieczna jest uprzejma, inteligentna i przyjazna, lubi czytać i oglądać telewizję.
Wymaga pomocy w kąpieli, pielęgnacji ciała, ubieraniu i rozbieraniu, transferach z łóżka na wózek, mobilizacji do korzystania z rollatora, organizacji i towarzyszenia w dniu codziennym.
Oprócz opieki wymagana będzie pomoc w prowadzeniu domu
Podopieczna mieszka wraz z mężem, który nie wymaga opieki.
Dostępne urządzenia: łóżko specjalistyczne, materac p/odleżynowy, rollator, wózek inwalidzki.
Terapie: farmakologiczna, aparat tlenowy.
Pflegestuffe:3. Pflegedienst: brak

Wynagrodzenie: 1100 EU netto miesięcznie
Start: od zaraz
Lokalizacja: ok.Stuttgart
5.Opiekunka do osoby leżącej-Pan (wzrost: 165 cm, waga: 70 kg)
Schorzenia: stan po wylewie, inkontynencja, ciężka polineuropatia, problemy z przełykaniem, pacjent leżący, ograniczenie siły słuchu, bez problemów z orientacją.
Dostępne urządzenia: rollator, wózek inwalidzki, lift przy wannie, łóżko pielęgnacyjne, materac p/odleżynowy.
Terapie: logopeda, fizjoterapia.
Pflegestufe: 3, Pflegedienst: 4 x dziennie, utrzymanie higieny, ubieranie, rozbieranie, transfer do i z łóżka.
Podopieczny nie może być pozostawiony sam,wymaga intensywnej pomocy przy karmieniu; możliwe wstawanie w nocy. (W ciągu dnia 2-3x w tyg.możliwa pomoc ze str. rodziny podopiecznego)
Wynagrodzenie: 1100euro netto miesięcznie;
Start: 15.11.2013-na okres 6 tyg; ok.Stuttgart,
6. Pan z Parkinsonem,82 lata (waga: 65 kg, wzrost: 172 cm);
Schorzenia: depresja, nadciśnienie, parkinson, inkontynencja, problemy z mobilnością, obturacyjna choroba płuc, konieczność korzystania z aparatu tlenowego(raz w tygodniu); problemy z komunikacją, zaburzenie rytmu dobowego, korekcja okularowa wzroku; Pflegestufe: 2
Dostępne urządzenia: łóżko specjalistyczne, winda przy wannie, wózek inwalidzki, łazienka jest w trakcie dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Pan z natury spokojny i przyjazny, wcześniej był psychologiem szkolnym i nauczycielem.
Pan wymaga pomocy w kąpieli, ubieraniu i rozbieraniu, w jedzeniu, krojeniu pokarmów.
Wynagrodzenie: 1150 euro netto miesięcznie; Hadamar, ok Frankfurtu
Start : od zaraz
Zapewniamy:
-pracę legalną w oparciu o umowę zlecenie ( od 4tyg.)
-wynagrodzenie: od 1100 Eu do 1350 Eu/miesiąc;
-składki ZUS-płacone od śr. Krajowej (podstawa do ZUS 3747 PLN);
-ubezpieczenie - EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego);
-zakwaterowanie i wyżywienie ( niezależny pokój lub mieszkanie);
-zwrot kosztów podróży do- i z miejsca zatrudnienia

Wymagania

Wymagania:
- dobra lub komunikatywna znajomością języka niemieckiego;
- doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub przewlekle chorymi( mile widziane referencje);
- osóby niepalące;
- mile widziane osoby z czynnym prawem jazdy kat B.

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą działającą w branży doradztwa personalnego.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/03/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Czas trwania umowy
od 1 do 6miesięcy
Liczba wakatów:
10
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Wynagrodzenie
5 000PLN - 8 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Medycyna / Służba zdrowia