Lider testów / Security

NBC Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

NBC is an innovative company specializing in outsourcing of IT staff. We currently employ nearly 400 specialists in Poland. Our employees participate in business and design innovations in banking, shared service centers, industry and big IT companies.

Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania:

Realizacja testów penetracyjnych - siłami własnymi i w oparciu o usługi zewnętrznych dostawców

Wsparcie dla opracowania procedur realizacji testów bezpieczeństwa, w tym testów penetracyjnych

Świadczenie usług z zakresu bezpieczeństwa IT (np. audyt bezpieczeństwa IT, testy penetracyjne, analiza bezpieczeństwa) dla projektów informatycznych

Analizowanie i wdrażanie dostępnych na rynku narzędzi/ systemów informatycznych do testów penetracyjnych

Analizowanie zabezpieczeń technicznych wiodących rozwiązań rynkowych pod kątem wykorzystania ich w środowisku firmy

Tworzenie rekomendacji i wytycznych kierunkowych z zakresu bezpieczeństwa

Współpraca z architektami bezpieczeństwa w projektowaniu rozwiązań bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych

Budowa wiedzy o stosowanych mechanizmach bezpieczeństwa w systemach firmy

Preferowany profil kandydata:

Minimum dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku

Doświadczenie w planowaniu/kontraktowaniu/wykonywaniu testów bezpieczeństwa

Praktyczna znajomość standardów testów penetracyjnych (m.in. OWASP TOP10, SANS CWE Top 25, OSSTMM, WASC-TC)

Znajomość narzędzi do testów bezpieczeństwa (np. narzędzia do testów penetracyjnych: Nessus, Nexpose, Core Impact, Acunetix, OpenVAS , Metasploit, półautomatyczne narzędzia do testów aplikacji, narzędzia sieciowe, kryptograficzne )

Praktyczna znajomość metod przeprowadzania ataków na systemy IT, sposobów obrony oraz narzędzi do analizy zdarzeń i wykrywania incydentów bezpieczeństwa

Znajomość norm i standardów w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego

Znajomość najlepszych praktyk w budowie mechanizmów bezpieczeństwa rozwiązań teleinformatycznych

Dobra znajomość aspektów bezpieczeństwa systemów operacyjnych (w tym Linux/Unix i MS Windows), systemów baz danych, aplikacji webowych, protokołu TCP/IP

Bardzo dobra organizacja pracy, wysokie umiejętności analityczne i dotyczące pracy w zespole

Znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym

Wykształcenie o profilu technicznym (preferowana informatyka, telekomunikacja)

Teoretyczna i praktyczna znajomość problematyki bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych potwierdzona posiadaniem przynajmniej jednego z certyfikatów : OSCE, OSCP, GPEN lub GWAPT, GXPN, CEH, OPST, LPT, CISSP, (wymagana kopia Certyfikatu)

Dodatkowymi atutami będą:

Doświadczenie w tematyce audytów bezpieczeństwa (ze strony firmy audytorskiej lub audytowanej), ze szczególnym uwzględnieniem praktycznej znajomości standardów ISO 27001: 2013; ISAE 3000

Doświadczenie zawodowe w roli architekta bezpieczeństwa

Zaawansowana wiedza na temat wykonywania testów bezpieczeństwa w technologii blackbox/graybox/whitebox

Dobra znajomość przynajmniej jednego wiodącego języka programowania i języków skryptowych

Znajomość zagadnień związanych z powstawaniem luk bezpieczeństwa i ich przeciwdziałaniem na poziomie aplikacji, systemów oraz infrastruktury IT

Znajomość zasad tworzenia architektury i projektowania rozwiązań teleinformatycznych potwierdzona certyfikatami

Znajomość metodyki i najlepszych praktyk w szacowaniu i ocenie ryzyka IT

Poświadczenie Bezpieczeństwa Osobowego umożliwiające dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „Tajne"

Wszelkie referencje poświadczające doświadczenie zawodowe

Oferujemy:

Projekt z perspektywą długofalowej współpracy

Pracę dla polskiego lidera na rynku energetycznym

Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.