Legal / Tax Advisor (in-house)

Michael Page

Bielsko-Biała, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta pracy w Bielsku-Białej dla doświadczonych doradców podatkowych.

Informacje o kliencie

Moim Klientem jest duża grupa kapitałowa.

Opis stanowiska

  • Bieżące wsparcie działu finansowo-księgowego w prawnych i podatkowych aspektach działalności Grupy kapitałowej;
  • Weryfikacja umów, porozumień i innych dokumentów w zakresie prawnym i podatkowym;
  • Przygotowanie umów, porozumień i innych dokumentów - między innymi w obszarze rozliczeń intercompany Grupy Kapitałowej;
  • Wsparcie w przygotowaniu i wykonaniu umów finansowania Grupy Kapitałowej;
  • Monitorowanie istotnych zmian w przepisach prawnych i podatkowych oraz inicjowanie wdrażania wewnętrznych procedur wynikających z takich zmian;
  • Wsparcie prawidłowych rozliczeń podatkowych realizowanych przez dział księgowości;
  • Prowadzenie przeglądów podatkowych, weryfikacja oraz udział w przygotowywaniu kalkulacji podatkowych;
  • Bezpośrednia współpraca z Główną Księgową Grupy Kapitałowej;
  • Współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi doradcami prawnymi i podatkowymi;
  • Udział w kontrolach podatkowych spółek z Grupy Kapitałowej;
  • Przygotowanie projektów wniosków o interpretacje podatkowe.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe prawnicze;
  • Uprawnienia Doradcy Podatkowego;
  • Minimum 4 letnie doświadczenie zawodowe;
  • Doświadczenie w sporządzaniu umów, pism procesowych, występowaniu w postępowaniach podatkowych przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi;
  • Praktyczne doświadczenie w przygotowywaniu kalkulacji podatków (VAT, CIT);
  • Znajomość pakietu MS Office;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej;
  • Bardzo dobra organizacja pracy;
  • Odpowiedzialność, komunikatywność, terminowość i skrupulatność.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje szerokie możliwości rozwoju w ramach grupy oraz rozsądny pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Bielsko-Biała
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page