Opis stanowiska pracy

• wykonywanie czynności związanych z prawidłowym zamknięciem miesiąca
• przegląd zapisów księgowych w celu zapewnienia zgodności z lokalnymi wymaganiami STAT,
• prowadzenie ewidencji gospodarki magazynowej (w tym księgowanie i uzgadnianie kont stanów magazynowych (import towarów)
• raportowanie statystyczne i dla potrzeb NBP
• przygotowywanie deklaracji VAT
• prowadzenie ewidencji środków trwałych (zakupy, amortyzacja, sprzedaż, likwidacja)
• obliczanie podatku CIT bieżacego I odroczonego
• wsparcie audytów wewnętrznych i zewnętrznych oraz inspekcji podatkowcyh
• wystawianie faktur sprzedazy
• dokonywanie uzgodnień księgowych pomiędzy standardem GAAP a lokalnym standardem STAT
• przygotowanie sprawozdań finansowych oraz zapewnienie płynnej pracy audytorów

Wymagania

• Wykształcenie wyższe kierunkowe - Finanse / Rachunkowość / Ekonomia (lub inne poparte doświadczeniem),
• Wiedza z zakresu zasad prowadzenia księgowości spółek, przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości
• Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat)
• Dobra znajomość języka angielskiego,
• Doświadczenie w pracy z systemem ERP (Oracle) będzie dodatkowym atutem,
• Dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excel)

Prezentacja firmy

GE Global Operations is GE’s shared services organization. We del... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/09/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa na zastępstwo
Czas trwania umowy
2 lata
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Finanse