Księgowy/a z językiem niemieckim

Wolters Kluwer S.A.

Warszawa, mazowieckie

Miejsce pracy: Warszawa

Wolters Kluwer jest wiodącym dostawcą oprogramowania, usług informacyjnych i wydawniczych. Narzędzia i rozwiązania te skierowane są do profesjonalistów z rynku prawnego, usług korporacyjnych, finansów, podatków, księgowości, HR. Skupiamy się na dostarczaniu wysokiej jakości informacji cyfrowej, w szerokiej gamie formatów mobilnych i internetowych, oprogramowania i rozwiązań workflow.

Obowiązki

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za obsługę księgową spółek z grupy kapitałowej:

  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowych (m.in. faktury zakupu, delegacje, wyciągi bankowe);
  • Uzgadnianie kont rozrachunków i kont księgi głównej;
  • Przygotowanie płatności w systemie bankowości elektronicznej;
  • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby sporządzenia sprawozdania finansowego;
  • Przygotowanie danych do deklaracji VAT;
  • Bieżące kontakty z biurem spółki i działem kontrolingu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe lub ukończony kurs księgowości
  • Min. 3 lata doświadczenia w dziale księgowości lub biurze rachunkowym (mile widziane doświadczenie w samodzielnej obsłudze księgowej firm z siedzibą w Niemczech);
  • Dobra znajomość jęz. niemieckiego w mowie i w piśmie (warunek konieczny)
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem;
  • Dobra znajomość programów MS Office (Word, Excel);
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne;
  • Umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja czasu pracy;
  • Wysoka motywacja do pracy i zaangażowanie w swoje obowiązki.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na pełen etat w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Szansę na rozwój wiedzy merytorycznej w zakresie księgowości,
  • Możliwość zdobywania nowych doświadczeń zawodowych w jednym z największych wydawnictw na świecie,
  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w młodym i dynamicznym zespole,
  • Szkolenia zawodowe i dostęp do profesjonalnej literatury,
  • Prywatną opiekę medyczną,
  • Pracę w nowoczesnym biurowcu w samym centrum Warszawy (400 metrów od Metra Rondo Daszyńskiego).

Prosimy o aplikowanie poprzez poniższy przycisk:
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.