Hausengel International Polska Sp. z o. o. Sp. j.

Księgowy / a z j. niemieckim

Od: Hausengel International Polska Sp. z o. o. Sp. j.
Miejsce pracy: Poznań

Hausengel to grupa dobrze prosperujących oraz szybko rozwijających się spółek działających na sześciu europejskich rynkach. W związku z dynamicznym rozwojem oraz rozbudową struktur na terenie Polski poszukujemy do naszego poznańskiego oddziału

Księgowy/a z j. niemieckim

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za m.in.:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przyjętymi standardami i wymogami prawa,
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych oraz analiz i raportów,
  • Odpowiedzialność za procesy zamknięcia miesiąca, kwartału, roku,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi – organami podatkowymi, prawnikam, bankami i innymi podmiotami,
  • Nadzór nad rozliczeniami spółki z kontrahentami,
  • Monitorowanie wszystkich księgowo - podatkowych aspektów działalności firmy oraz wsparcie w zakresie rozwiązań podatkowych,
  • Optymalizacja procesów księgowych,
  • Nadzór nad dokumentami osobowymi pracowników.

Wymagania:

  • Dobra znajomość języka niemieckiego jest warunkiem koniecznym na tym stanowisku,
  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego,
  • Minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku, mile widziane w firmie z kapitałem niemieckim,
  • Praktycznej znajomości aktualnych przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości oraz MSR
  • Zdolności analitycznych, dokładności, sumienności, umiejętności radzenia sobie z pracą pod presją czasu
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera,
  • Doskonała organizacja pracy i wysoka kultura osobista.

Oferujemy:

  • Dużą samodzielność w ramach powierzonych obowiązków,
  • Interesującą pracę w młodym, dynamicznym zespole,
  • Międzynarodowe środowisko pracy,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Rozbudowany program opieki medycznej,
  • Umowę o pracę.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV z wykorzystaniem opcji