Koordynator Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa, mazowieckie

CENTRUM NAUKI KOPERNIK poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • koordynacja polskiej gałęzi edukacyjnego programu ESERO Europejskiej Agencji Kosmicznej
  • współtworzenie programów i projektów edukacyjnych CNK realizowanych przez Pracownię Edukacji
  • opracowanie i wdrażanie nowych działań edukacyjnych, w szczególności z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, metod i narzędzi (w tym, w oparciu o zasoby Europejskiej Agencji Kosmicznej)
  • realizowanie strategii rozwoju programu ESERO – we współpracy z kierownikiem Pracowni Edukacji i dyrektorem Edukacji CNK
  • nawiązywanie kontaktów, budowanie relacji oraz rozwijanie współpracy z krajowymi i międzynarodowymi partnerami programu
  • zarządzanie zespołem pracowników zatrudnionych w programie
  • planowanie, monitorowanie i kontrola realizacji budżetu programu ESERO, w tym nadzór nad prawidłowym opracowaniem i obiegiem dokumentów
  • współpraca z pracownikami Pracowni Edukacji oraz innych działów CNK przy realizacji powierzonych działań

Wymagania:

  • studia wyższe na jednym z kierunków nauk ścisłych
  • biegła znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie
  • dobra znajomość zagadnień astronautycznych i astronomicznych
  • doświadczenie w popularyzacji nauki i/lub w edukacji
  • bardzo dobra organizacja pracy, punktualność i obowiązkowość
  • umiejętność ciekawego i zrozumiałego mówienia o nauce
  • komunikatywność, wysoka kultura osobista
  • chęć i umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • studia na kierunku astronomia, astronautyka lub inne kierunki techniczne
  • znajomość polskiego środowiska kosmicznego
  • doświadczenie dydaktyczne

Oferujemy:

  • ciekawą pracę dającą możliwości rozwoju
  • współpracę z Europejską Agencją Kosmiczną i międzynarodowym zespołem ESERO
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony w pełnym wymiarze godzin
  • ambitne wyzwania w nowoczesnej instytucji kultury
  • dobrą atmosferę w kreatywnym zespole

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie aplikacji do dnia 28.12.2016 r.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.