Kontroler Finansowy(m/f)

Michael Page

Gdańsk, pomorskie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy doświadczonej i gotowej na nowe wyzwania osoby, która dołączy do Działu Kontrolingu Finansowego. Wybrany Kandydat raportować będzie do Dyrektora Kontrolingu.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa grupa produkcyjna o ugruntowanej pozycji na rynku oferująca szerokie możliwości rozwoju.

Opis stanowiska

  • Kalkulacja kosztów standardowych oraz weryfikacja założeń przyjętych do ich kalkulacji
  • Kontrola prawidłowości rozliczenia produkcji w Spółkach produkcyjnych należących do Grupy
  • Analiza kosztów wytworzenia produktów, w tym odchyleń produkcyjnych
  • Kontrola prawidłowości księgowań na poszczególne MPK
  • Analiza parametrów wpływających na zmiany kosztów wytworzenia (cost driver analysis)
  • Weryfikacja prawidłowości wyceny zapasów w tym analiza przesłanek warunkujących dokonanie odpisów aktualizujących
  • Sporządzanie budżetu i prognoz w różnych przekrojach
  • Comiesięczna kontrola odchyleń wyników (oraz poszczególnych pozycji) do budżetu, prognoz oraz poprzedniego miesiąca oraz analiza przyczyn
  • Analiza rentowności w różnych przekrojach (produkt, klient, rynek itp.)
  • Sporządzanie raportów z obszaru working capital
  • Monitorowanie prawidłowości kalkulacji cen transferowych
  • Przygotowywanie raportów i analiz ad-hoc wraz z interpretacją danych
  • Ścisła współpraca z działem księgowości i osobami odpowiedzialnymi za koszty
  • Bieżąco komunikacja ze wszystkimi działami Firmy, na poziomie niezbędnym do wykonywania swoich obowiązków

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, bankowość)
  • Dodatkowe kwalifikacje (ACCA, CIMA) oraz doświadczenie w firmach międzynarodowych będą atutem
  • Doświadczenie w obszarze controllingu kosztów produkcji, budżetowania i analiz finansowych
  • Znajomość zasad rachunkowości w tym szczególnie związanych z rozliczeniem produkcji oraz kosztami standardowymi
  • Znajomość języku angielskiego na poziomie zaawansowanym
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętność analizy i syntezy danych
  • Dobra organizacja pracy, rozwinięte zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole, proaktywność
  • Nastawienie na pracę w dynamicznie rozwijającej się organizacji, dążenie do realizacji celu, otwarcie na rozwój swoich kompetencji

Oferujemy

  • Pełna wyzwań praca w międzynarodowej firmie o silnej pozycji na rynku
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w firmie będącej liderem rynku, w zespole prawdziwych pasjonatów
  • Możliwość poznania nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych w biznesie
  • Ciekawe programy szkoleń
  • Realne możliwości rozwoju zawodowego
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gdańsk
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page