Kontroler Finansowy

Michael Page

Pruszcz Gdański, pomorskie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie w pełni odpowiedzialna za kontrolę finansów w firmie, a także będzie zaangażowana w proces nabycia spółki w Europie, którą również będzie kontrolowała.

Odpowiedni Kandydat będzie bezpośrednio współpracował z Prezes oraz z Właścicielem grupy.

Jest to idealna okazja na kolejny krok w karierze dla osoby z minimum 4 letnim doświadczeniem na samodzielnym stanowisku. Mile widziane wcześniejsze doświadczenie w spółkach audytu finansowego oraz bezpośrednio w biznesie FMCG.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, dużej i rozpoznawalnej grupy kapitałowej z branży FMCG, z uwagi na rozwój poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko Financial Controller do siedziby w okolicach Gdańska.

Opis stanowiska

  • Kontrola i raportowanie cyklicznych sprawozdań finansowych grupy,
  • Samodzielne przygotowanie oraz analiza P&Lu (silny Focus na stronę kosztową),
  • Budowanie budżetów wraz z analizą ich wykonalności i odchyleń,
  • Sporządzanie planów oraz prognoz (średnio oraz długoterminowych),
  • Odpowiedzialność za zamknięcie miesiąca i raportowanie,
  • Przygotowanie zbiorczych raportów finansowych grupy,
  • Analiza i kontrola kosztowa spółek grupy i prowadzonych projektów,
  • Przygotowanie analiz inwestycyjnych dla nowych projektów w grupie, nadzór nad procesem planowanie finansowego w zakładach,
  • Współpraca z działem kontrolingu w Polsce,
  • Wsparcie i rekomendacje decyzji biznesowych w zakładach,
  • Współpraca z audytorami oraz instytucjami zewnętrznymi,

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse/Księgowość/Ekonomia),
  • Minimum 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Mile widziane doświadczenie w audycie finansowym a następnie w branży FMCG,
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w spółkach produkcyjnych,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego jako warunek konieczny,
  • Bardzo dobra znajomość systemu Excel jako warunek konieczny,
  • Dobra znajomość IFRS
  • Duża samodzielność oraz ponadprzeciętne zdolności interpersonalne,
  • Zaangażowanie i chęć wspierania procesu decyzyjnego, chęć do zaangażowania się w powierzone obowiązki i pracę,
  • Umiejętność pracy z ludźmi, otwartość oraz komunikatywność,
  • Biznesowe podejście, pro-aktywność, nieszablonowe i kreatywne myślenie,
  • Umiejętność ustalania priorytetów oraz charyzma,

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie zdrowotne, dofinansowanie do posiłków
  • Stabilną i satysfakcjonującą pracę
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Pruszcz Gdański
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page