Kontroler Finansowy (m/f)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Zatrudniona osoba będzie raportować bezpośrednio do Dyrektora Finansowego i będzie odpowiedzialna za sprawozdawczość statutową i grupową, kontakty z audytorami, ścisłą współpracę z działem sprzedaży oraz realizację zadań kontrolingowych biznesu.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy dystrybucyjnej, jednego z liderów z sektora farmaceutycznego poszukujemy kandydatów na stanowisko Kontrolera Finansowego.

Opis stanowiska

  • Kluczowa rola w procesie budżetowania
  • Opracowywanie tygodniowych, miesięcznych, kwartalnych raportów finansowych oraz analizy odchyleń wraz z komentarzami
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych oraz rekomendowanie działań
  • Ocena transakcji z perspektywy efektywności biznesowej oraz poprawności ujęcia w sprawozdaniach finansowych
  • Sporządzanie raportów i analiz (zarówno cyklicznych, jak i ad hoc)
  • Raportowanie na potrzeby instytucji zewnętrznych oraz centrali
  • Przygotowywanie i prezentacja raportów dla kierownictwa firmy w kraju i za zagranicą
  • Odpowiedzialność za sprawozdawczość dwóch spółek
  • Kalkulację podatku odroczonego
  • Przygotowywanie sprawozdań statutowych
  • Współpraca z audytorami
  • Monitorowanie i analizowanie danych finansowych celem rekomendacji działań biznesowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia)
  • Doświadczenie 2-3 lata w pracy w audycie („Wielka Czwórka") jest warunkiem koniecznym
  • Bardzo dobra wiedza w obszarze rachunkowości zarządczej i analizy finansowej
  • Umiejętność analitycznego myślenia, interpretowania liczb i wyciągania wniosków
  • Umiejętność samodzielnej interpretacji danych oraz pracy w arkuszach kalkulacyjnych
  • Zrozumienie procesów biznesowych i gotowość do ich usprawniania
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, w tym biznesowego z zakresu finansów
  • Biegła znajomość pakietu MS Excel jest warunkiem koniecznym
  • Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne
  • Asertywność, sumienność, zaangażowanie w powierzone zadania i wysoka pro-aktywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność wyznaczania priorytetów i doskonała organizacja pracy własnej
  • Chęć rozwoju w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliowści rozwoju
  • Ciekawe wyzwania
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page