Kontroler finansowy (m/f)

Michael Page

Gliwice, śląskie

Michael Page Michael Page

Praca w prężnie rozwijającej się firmie należącej do międzynarodowej grupy kapitałowej.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest duża i prężnie rozwijająca się firma produkcyjna należąca do międzynarodowej korporacji. Wieloletnia aktywność na polskim rynku wraz z nieustannym rozwojem pozwala naszemu klientowi grać kluczową role w czołówce firm ze swojego sektora . Wspierając dalszy rozwój firmy, poszukują kandydata zainteresowanego podjęciem długo falowej współpracy z firmą, poprzez objęcie nowo stanowiska Kontrolera finansowego.

Opis stanowiska

  • Przygotowanie rocznych budżetów, kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
  • Przygotowanie miesięcznych sprawozdań finansowych dla potrzeb Zarządu i Grupy
  • Analiza kosztów związanych z procesem produkcyjnym i serwisowym, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki materiałowej
  • Prowadzenie analiz rentowności wraz z analizą istniejących albo potencjalnych problemów względem produkcji
  • Analiza odchyleń względem budżetu dla technicznego kosztu wytworzenia /kosztów wydziałowych
  • Kalkulacja planowanych kosztów wytworzenia / produktów
  • Analiza rentowności produktów oraz surowców
  • Aktywny rozwój systemu kontrolingu i raportowania
  • Nadzór nad obszarem dokumentacji cen transferowych
  • Raportowanie do Dyrektora Finansowego

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne.
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie o profilu produkcyjnym - warunek konieczny
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Doskonała znajomość MS Office - Excel, Power Point
  • Znajomość systemów klasy ERP, mile widziana znajomość Microsoft Dynamics
  • Umiejętność rzeczowej argumentacji oraz prezentacji wskaźników finansowych
  • Dynamizm ,zdecydowanie w działaniu i pro aktywne podejście do rozwiązywania problemów finansowych firmy
  • Rzetelność, dokładność, samodzielność w realizacji zadań
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Mile widziana znajomość języka niemieckiego

Oferujemy

  • Stabilność zatrudnienia w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gliwice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page