Opis stanowiska pracy

Wielton S.A. to firma produkcyjno-handlowa w branży naczepowej. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, RENAULT, IVECO. Otrzymaliśmy od Ministerstwa Gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego, co oznacza, że działamy jak jednostka naukowa. Posiadamy też wyróżnienie „Orzeł eksportu”, przyznawane przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą.

Rozwój firmy jest możliwy dzięki naszym Pracownikom, zatrudniamy ponad 1100 osób.

Obecnie realizujemy projekt budowy jednego z najnowocześniejszych w Europie Centrów Badawczo-Rozwojowych. Zostaną w nim utworzone wyspecjalizowane stanowiska pomiarowe i testujące, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt, służący do badań symulacyjnych, stanowisko do badań materiałowych, diagnostyki układów hamulcowych i hydraulicznych oraz diagnostyki konstrukcji pojazdów. Celem projektu jest kompleksowe i wszechstronne przetestowanie nowych rozwiązań, dotyczących konstrukcji przyczep i naczep na etapie projektowania i prototypowania.

W związku z inwestycją, poszukujemy kandydatów na stanowisko: Konstruktor

Główne obowiązki:

  • opracowywanie i wdrażanie nowych produktów, rozwiązań konstrukcyjnych,
  • opracowywanie dokumentacji konstrukcyjnej produktów prototypowych,
  • współudział we wszystkich stadiach powstawania produktów,
  • monitorowanie parametrów jakościowych nowych produktów,
  • czynny udział w ustaleniach technicznych z poddostawcami,
  • przygotowywanie raportów i prezentacji,
  • współpraca z innymi działami firmy podczas realizacji projektów

Oferujemy:

  • pracę w firmie będącej liderem w branży,
  • uczestnictwo w nowych projektach realizowanych w Dziale Badań i Rozwoju,
  • rozwój zawodowy: szkolenia i kursy językowe, wyjazdy na międzynarodowe targi i konferencje,
  • wsparcie w relokacji do Wielunia,
  • pakiet socjalny dostosowany do potrzeb pracownika

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne na kierunku Mechanika i budowa maszyn lub pokrewnym,
  • kilkuletnie doświadczenie w zakresie projektowania pojazdów, maszyn lub urządzeń,
  • mile widziane doświadczenie w dziale R&D,
  • wiedza z zakresu konstrukcji i eksploatacji pojazdów, wytrzymałości materiałów, metalo- i materiałoznawstwa, spawalnictwa,
  • bardzo dobra umiejętność czytania rysunku technicznego,
  • dobra znajomość programów do projektowania 3D typu CAD, atutem znajomość programu ProEngineer,
  • dobra umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego,
  • determinacja i kreatywność w rozwiązywaniu problemów inżynierskich,
  • umiejętność efektywnej współpracy w zespole i pod presją czasu,
  • dokładność i terminowość,
  • prawo jazdy kat. B

Prezentacja firmy

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep,... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/04/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
6
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji, Praca Inne