Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

OPIS STANOWISKA

  • aktywne wdrażanie procedur bezpieczeństwa i ochrony środowiska w realia i potrzeby firmy
  • określenie polityki firmy w zakresie BHP, ochrony środowiska oraz ochrony przeciw pożarowej
  • przygotowywanie dokumentacji (szkolenia i badania okresowe)
  • wsparcie merytoryczne w nowych projektach inwestycyjnych
  • globalne zarządzanie gospodarką ściekową i odpadową (przygotowywanie wytycznych składowania odpadów, ich transportu itp.)
  • globalne zarządzanie (wsparcie merytoryczne i proceduralne w odniesieniu do aktualnych rozporządzeń) magazynowaniem substancji chemicznych – zwłaszcza niebezpiecznych
  • stworzenie i zarządzanie systemem audytu wewnętrznego
  • odpowiedzialność za audyty zewnętrze - Sanepidu, PIP lub agencji środowiskowych i innych instytucji
  • przygotowanie i zarządzanie pomiarami wymaganymi na stanowiskach pracy (hałas, stężenia substancji itp.), w porozumieniu z kierownikami liniowymi
  • wprowadzenie realnego i skutecznego systemu „stop wypadkom”, motywującego pracowników do zgłaszania zdarzeń potencjalnie wypadkowych
  • nadzór nad rejestrem zdarzeń wypadkowych, prowadzenie dochodzeń dla zaistniałych zdarzeń
  • budowanie świadomości bezpieczeństwa w firmie
  • organizowanie szkoleń cyklicznych i wsparcie w szkoleniach stanowiskowych (stworzenie wspólnego modułu szkoleniowego dla nowych pracowników zakładu)

OCZEKIWANIA:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe
  • szeroka wiedza poparta minimum 5 - letnim doświadczeniem w zarządzaniu bezpieczeństwem pracy i ochroną środowiska w firmie produkcyjnej
  • doskonała znajomość wytycznych prawnych odnośnie aspektów środowiskowych i bezpieczeństwa
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • znajomość pakietu MS Office
  • dobra organizacja pracy
  • umiejętność konstruktywnej współpracy z innymi w celu rozwiązywania problemów

OFERUJEMY:

  • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się polskiej firmie farmaceutycznej
  • konkurencyjne i motywujące wynagrodzenie
  • ciekawe wyzwania, możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego
  • szeroki pakiet socjalny