Opis stanowiska pracy

Zakres wykonywanych zadań:

- organizacja pracy w aptece, polegająca między innymi na przyjmowaniu, wydawaniu, przechowywaniu i identyfikacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych, prawidłowym sporządzaniu leków recepturowych i leków aptecznych oraz udzielaniu informacji o lekach;

- nadzór nad praktykami studenckimi oraz praktykami techników farmaceutycznych;

- przekazywanie Prezesowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych
i Produktów Biobójczych informacji o niepożądanym działaniu produktu leczniczego lub wyrobu medycznego;

- przekazywanie organom Inspekcji Farmaceutycznej informacji o podejrzeniu lub stwierdzeni, że dany produkt leczniczy nie odpowiada ustalonym dla niego wymaganiom jakościowym;

- zakup produktów leczniczych, wyłącznie od podmiotów posiadających zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz ich wydawania zgodnie z ich kategorią dostępności;

- zakup środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych,
w stosunku do których wydano decyzję o objęciu refundacją, wyłącznie od podmiotów posiadających zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz ich wydawanie zgodnie z ich kategorią dostępności;

- prowadzenie ewidencji zatrudnionych w aptece farmaceutów i techników farmaceutycznych,
w sposób określony w rozporządzeniu MZ z 18.10.2002 r. w sprawie wzoru prowadzenia ewidencji zatrudnionych w aptece farmaceutów i techników farmaceutycznych;

- przekazywanie okręgowym izbom aptekarskim danych niezbędnych do prowadzenia rejestru farmaceutów przewidzianego ustawą o izbach aptekarskich;

- wstrzymywanie lub wycofywanie z obrotu i stosowania produktów leczniczych po uzyskaniu decyzji właściwego organu;

- wyłączne reprezentowanie apteki względem podmiotu zobowiązanego do finansowania świadczeń ze środków publicznych w zakresie zadań realizowanych na podstawie przepisów ustawy z 12.05.2011 r.
o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych;

Prezentacja firmy

Zdrowie i zadowolenie pacjentów - naszym sukcesem

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/08/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
4 500PLN - 5 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Medycyna / Służba zdrowia