Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 25/09/2016.

Junior Specialist with English

Katowice, śląskie

Hays Accountancy Finance

Opis stanowiska pracy

Katowice
NR REF.: 1068845

Your new company
This global company located in Katowice is a fast growing organisation with stable employment conditions. Due to implementation of new projects there are new job vacancies for English-speaking specialists.

Your new role
Working on this position you will be primarily responsible for contacting the customers worldwide (by email and phone) regarding the overdue receivables.

What you'll need to succeed
You speak English fluently and have good communication skills. You’ve got good overall computer skills (esp. MS Excel). You may have already worked on a similar position (cash collection, accounts receivable) or you enjoy working with customers. Ultimately you’re looking for a long-term career in a stable and growing company offering possibilities of development.

What you'll get in return
In the beginning, you’ll be offered a salary between 3100 and 3800 PLN gross (depending on your experience and qualifications) and attractive benefit package (incl. medical package, sports card and others). You’ll receive training, support and development opportunities. You’ll also enjoy great working atmosphere in a young, dynamic, multicultural and professional environment.

What you need to do now
If you're interested in this role, click 'apply now' to forward an up-to-date copy of your CV, or call us now.
If this job isn't quite right for you but you are looking for a new position, please contact us for a confidential discussion on your career.

Prezentacja firmy

WŁAŚCIWI LUDZIE NA WŁAŚCIWYCH STANOWISKACH
HAYS Poland jest firmą doradztwa... personalnego, należącą do międzynarodowej grupy HAYS plc, notowanej na giełdzie w Londynie i największej firmy rekrutacyjnej w Wielkiej Brytanii. Grupa posiada ponad 350 biur w 25 krajach na całym świecie, w których łącznie pracuje ponad 5 tysięcy specjalistów.

Polski oddział firmy istnieje od 2002 r. i systematycznie powiększa swój udział w rynku. Dywizja HAYS Accountancy & Finance składa się z zespołów: Finance, Financial Services, Banking oraz Legal.

HAYS Finance to grupa konsultantów, która może poszczycić się bogatą praktyką w zakresie: obsługi działów finansowych i księgowych przedsiębiorstw każdej branży. Współpracujemy z firmami prowadzącymi tzw. outsourcing księgowości, jak również z przedsiębiorstwami doradczymi, tzw. Big4, firmami doradztwa finansowego, a także strategicznego.

Należący do HAYS Accounatncy & Finance zespół Financial Services specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora finansowego. Realizuje projekty na stanowiska specjalistyczne oraz średniego i wyższego szczebla zarządzania. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów dla domów maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, firm leasingowych, faktoringowych i innych.

Zespół HAYS Banking współpracuje z najbardziej prestiżowymi bankami komercyjnymi oraz instytucjami finansowymi.

Grupa HAYS Legal specjalizuje się w rekrutacji prawników, adwokatów, radców prawnych oraz asystentów prawnych, nie tylko do kancelarii, ale również do firm na stanowisko in-house lawyer.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
29/03/2016
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Finanse