JAVA Software Engineer

IHS Global Sp. z o.o.

Gdańsk, pomorskie

Opis stanowiska pracy

IHS Markit jest międzynarodową firmą powstałą z niedawnego połączenia amerykańskiej firmy IHS i angielskiej spółki Markit. Z naszego wsparcia przy podejmowaniu strategicznych decyzji korzysta 85% firm z listy Fortune 500. IHS Markit to blisko 13000 specjalistów w ponad 30 krajach na całym świecie. W 2011 roku Forbes uznał IHS za jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Gdańskie biuro IHS rozwija się niezwykle dynamicznie i obecnie zatrudnia ponad 150 specjalistów. W Gdańsku odpowiadamy za rozwój systemów i aplikacji wykorzystywanych przez IHS Markit oraz jej klientów.

W związku z rozwojem gdańskiego biura IHS Markit, poszukujemy ludzi z pasją, talentem, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na stanowisku JAVA Software Engineer:

Miejsce pracy: Gdańsk

Od kandydatów oczekujemy:

  • Bardzo dobrej znajomości języka Java i platformy Java EE
  • Bardzo dobrej znajomości baz danych Oracle i języka PL/SQL
  • Doświadczenia w pracy ze zbiorami danych o bardzo dużym rozmiarze
  • Doświadczenia w pracy ze zbiorami danych zapisanymi w formacie XML
  • Zdolności analitycznych i umiejętności rozwiązywania problemów
  • Umiejętności pracy w zespole i dobrej komunikacji interpersonalnej
  • Umiejętności pracy w środowisku podlegającym zmianom
  • Wykształcenia wyższego w dziedzinie informatyki lub pokrewnego

W naszym projekcie wykorzystujemy:

  • Rozwiązania firmy Tibco: Business Works, Collaborator, EMS, XML Cannon, Administrator
  • Serwery aplikacyjne Java: JBoss, Glassfish i serwer webowy Apache
  • Biblioteki Java: Xerces, Xquery, Hibernate, Struts,
  • Biblioteki front-end: AngularJS, Flex, extJS
  • Narzędzia do tworzenia raportów: Jasper Server, Jasper Reports, iReports

Oferujemy:

  • Silne wsparcie rozwoju zawodowego (dostęp do specjalistycznej wiedzy, literatury, szkoleń i konferencji)
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta MultiSport)
  • Stanowisko i wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań
  • Przyjazną, swobodną atmosferę
  • Świeże owoce i kawę

Prezentacja firmy

We bring together the deepest intelligence across the widest set... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Konsulting, Praca IT - Bazy danych, Praca IT - ERP