Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków na stanowisku:

a. zarządzanie projektami:
­- organizacja rady technicznej na etapie wprowadzania nowych projektów z kierownikiem warsztatu, konstruktorem, działem zamówień i dyrektorem ekonomicznym w celu ustalenie ram czasowych wykonania projektu oraz dat spotkań weryfikacyjnych postępu prac;
­-organizacja spotkań weryfikacyjnych postępu prac nad danym projektem w wcześniej ustalonych terminach;
­-nadzór nad prawidłową archiwizacją projektu;
­-wdrażanie działań naprawczych i zapobiegawczych w sytuacjach zagrożenia prawidłowej i terminowej realizacji projektów;
­-bieżący nadzór nad budżetem projektu;
­-ustalanie z klientami terminów instalacji poprzez kontakt telefoniczny, osobisty, drogą elektroniczną;
­-bieżący kontakt z klientem w zakresie realizowanego projektu tj.:
1. pisemne ustalenie harmonogramu prac z klientem (w porozumieniu z kierownikiem warsztatu i dyrektorem ekonomicznym);
2. bieżący nadzór nad harmonogramem i jego pisemna aktualizacja po porozumieniu z klientem;
3. stałe informowanie o postępach poszczególnych prac;
4. natychmiastowe informowanie o ewentualnych opóźnieniach w harmonogramie wynikających z niedotrzymania terminów przez klienta jak również czynników zewnętrznych (np. długi czas oczekiwania na zamówiony komponent) oraz znajdowanie rozwiązań naprawczych i ich konsultacja z dyrektorem technicznym i ekonomicznym;
5. organizacja przynajmniej jednego spotkania informacyjnego przed odbiorem ostatecznym klienta;
6. negocjacje, rozmowy telefoniczne, korespondencja elektroniczna;
b. organizacja działu projektowego:
­-codzienna współpraca z projektantami;
­-rozdzielanie pracy dla pracowników oraz wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za nadzór nad projektami w dni nieobecności w pracy inżyniera projektów;
­-rozwiązywania problemów natury technicznej, organizacyjnej i personalnej;
­-dbanie o prawidłowy przepływ informacji między warsztatem a biurem projektowym.
c. działania związane z nadzorem nad projektantami:
­-rozliczania pracowników działu projektowego z powierzonych zadań.

Wymagania

- mile widziane minimum dwuletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami i ludźmi, potwierdzone dokumentami (list referencyjny, świadectwo pracy itp.);
- wykształcenie wyższe techniczne, najlepiej po specjalizacji „budowa maszyn” lub „automatyka-robotyka”;
- znajomość języka angielskiego (mile widziany również język niemiecki);
- kreatywność, odpowiedzialność, samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji;
- prawo jazdy kat. B;
- motywacja do pracy.

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą z 12-letnim stażem, zajmującą się projektowaniem i... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/07/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Czas trwania umowy
początek 3m-ce,potem 1 rok i czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Premie, dodatki:
tak
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria