Opis stanowiska pracy

Mimesis Technology jest polską firmą high-tech, specjalizującą się w budowaniu i rozwijaniu autorskich rozwiązań otwierających nowy segment urządzeń z pogranicza AGD / inteligentnych domów.
Rozwiązania technologiczne opracowywane przez firmę, wzorowane na mimetyzmie, dotyczą urządzeń ułatwiających oraz usprawniających codzienne czynności wykonywane w każdym domu na całym świecie i charakteryzują się wykorzystywaniem najnowocześniejszych technologii umożliwiających zniwelowanie granicy pomiędzy interfejsem, a Użytkownikiem.

Firma poszukuje do stałej współpracy inżynierów mechatroników, chcących wcielić w życie innowacyjne pomysły konstruktorskie.

Zakres obowiązków:

- Projektowanie i budowa elementów / układów elektronicznych
- Rozwijanie i udoskonalanie elementów elektronicznych w prototypach i produktach.
- Dokonywanie poprawy / modyfikacji istniejących elementów
- Budowa prototypów
- Kreatywne rozwiązywanie interdyscyplinarnych problemów technicznych i technologicznych
- Przygotowywanie i aktualizowanie dokumentacji potrzebnej do prototypów / produkcji.
- Prowadzenie kalkulacji kosztów
- Dokonywanie researchu / wdrożeń technologii umożliwiającej rozwiązanie problemów technologicznych stojących za urządzeniem

Technologie z którymi spotka się i będzie rozwijał / modyfikował działanie Kandydat:

- Gesty w oparciu o kontroler ruchu LeapMotion
- System rozpoznawania mowy w „trudnym” otoczeniu (układy typu echo / noise cancelation)
- RFID
- Przetworniki sygnałów (np. piezoelektryczne)
- Komunikacja za pomocą paneli dotykowych

Oferujemy:

- Możliwość realizacji pasji konstruktorskich (projektowanie i budowa fizycznych urządzeń) oraz wcielania w życie własnych pomysłów i rozwiązań konstruktorskich
- Pracę przy innowacyjnych projektach o międzynarodowej ekspozycji
- Udział w procesie rozwoju polskiej innowacyjnej myśli technicznej
- Możliwość udziału w pełnym cyklu życia produktu (tj. od projektowania poprzez wykonanie konstrukcji prototypowych i testowanie, aż po finalną budowę produktów, wraz z ich certyfikacją, dopuszczającą na dedykowane rynki zbytu)
- Stałe zatrudnienie
- Wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i kompetencji

Wymagania

- Doświadczenie w samodzielnym konstruowaniu komponentów maszyn, urządzeń elektronicznych
- Znajomość zagadnień z mechatroniki
- Umiejętność posługiwania się urządzeniami pomiarowymi
- Umiejętność programowania mikrokontrolerów
- Dobra znajomość dowolnego programu do projektowania 3D (Catia, NX, SolidWorks, Pro Engineer)
- Szeroka, interdyscyplinarna wiedza inżynierska i zmysł techniczny
- Kreatywność, samodzielność, pasja konstruktorska i zaangażowanie
- Chęć odkrywania nowych horyzontów, szczególnie w zakresie technologii elektronicznych
- Otwartość na wyzwania
- Umiejętność pracy z wieloma zadaniami jednocześnie/wielozadaniowość
- Otwartość na pracę zespołową oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.
- Znajomość języka angielskiego umożliwiająca komunikację techniczną

Prezentacja firmy

Specjalizujemy się w tworzeniu nowatorskich urządzeń opartych o n... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
24/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria