Opis stanowiska pracy

Inżynier w zakresie swoich podstawowych działań będzie:

*nadzorował Kontrakty na roboty budowlane (nr 1, 2, 3, 4, 5) realizowane zgodnie z Warunkami Kontraktu na budowę dla robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Zamawiającego (Czerwona książka FIDIC), w zakresie warunków zawartych w Kontraktach,

*monitorował postęp prac włącznie ze składaniem z nich raportów, w których będą wzięte pod uwagę zarówno wskaźniki fizyczne, jak i finansowe,

*zapewniał profesjonalny i kompetentny nadzór inwestorski nad prowadzonymi robotami zgodnie z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi,

*reprezentował Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,

*sprawdzał jakość wykonywanych robót budowanych i wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobiegał zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie,

*sprawdzał i odbierał roboty budowlane ulegające zakryciu lub zanikające, uczestniczył w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych,

*przygotowywał i przeprowadzał odbiory gotowych obiektów budowlanych i uczestniczył w przekazywaniu ich do użytkowania,
potwierdzał faktycznie wykonane roboty oraz usunięcia wad,

*wydawał Wykonawcy robót, kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia, potwierdzone wpisem w dzienniku budowy, dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych,

*żądał od Wykonawcy robót, kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę,

*zapewniał nadzór i akceptację przeprowadzonych testów i technologicznych rozruchów urządzeń i wyposażenia,

*prowadził i przechowywał korespondencję z podmiotami biorącymi udział w realizacji kontraktów na roboty ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy, katastrof budowlanych itp.
przygotowywał świadectwa dotyczące:
o dokumenty dostaw wymagane Polskim Prawem Budowlanym,
o prób materiałów i robót,
o ilości wykonanych robót i przejęcia robót,

*egzekwował zgodność wykonanych robot z określonymi wymaganiami technicznymi i zapisami kontraktowymi,

*weryfikował zgodność opracowania dokumentacji projektowej z Warunkami Kontraktu na budowę dla robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Zamawiającego (Czerwona książka FIDIC), sprawdzał i akceptował projekty Wykonawców robót), prawem budowlanym oraz dobrą praktyką budowlaną,

*prowadził fizyczne (obmiary oraz inwentaryzacje robót na budowie) i finansowe rozliczenie kontraktów na roboty budowlane zgodnie z zasadami prowadzenia rozliczeń oraz stosowanymi regulacjami dla projektów Funduszu Spójności współfinansowanych przez Unię Europejską

Wymagania

Wieloletnie doświadczenie w pracy na w/w stanowisku obejmujących opisane zadania .

Prezentacja firmy

Firma prowadząca działalność w zakresie architektury oraz kreacji filmowej. Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
27/06/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Czas trwania umowy
na czas trwania zlecenia
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Budownictwo / Praca na budowie