Opis stanowiska pracy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 130 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów – z których większość to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Posiadają oni bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Inne ogłoszenia IBE możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej.

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Inspektor Ochrony Danych

Miejsce wykonywania pracy:

Warszawa

NR REF. IBE/IOD/48/1603/BIP

Główne zadania:

• dostosowanie aktów wewnętrznych instytutu takich jak: Polityka Bezpieczeństwa i Instrukcja Zarządzania Systemem Informatycznym do potrzeb wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),

• informowanie dyrektora instytutu oraz pracowników, którzy przetwarzają dane osobowe o obowiązkach spoczywających na nich na mocy w. przywołanego rozporządzenia oraz innych przepisów Unii lub państw członkowskich ochronie danych i doradzaniu im w tej sprawie,

• wytworzenie, wdrożenie i monitorowanie opracowanych (na podstawie w.w. rozporządzenia) dokumentów związanych z bezpieczeństwem informacji oraz ochroną i przetwarzaniem danych osobowych,

• przygotowywanie i prowadzenie szkoleń wewnętrznych z bezpieczeństwa informacji oraz przepisów o ochronie danych osobowych,

• przeprowadzenie i przeprowadzanie audytów z zakresu bezpieczeństwa informacji w tym ochrony i przetwarzania danych osobowych,

• opracowywanie rekomendacji z przeprowadzonych audytów,

• współpraca z organem nadzorującym dane osobowe (aktualnie GIODO, po zmianie Urząd Ochrony Danych Osobowych OUDO),

• pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzorującego w kwestiach związanych z przetwarzaniem danych osobowych,

• obsługa incydentów związanych z bezpieczeństwem informacji, w tym naruszeń przepisów o ochronie danych osobowych.

Wymagania

• Znajomość postanowień Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),

• doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych; posiadanie wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych,

• wiedza z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji i ciągłością działania oraz ryzykiem związanym z bezpieczeństwem informacji,

• znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym,

• doświadczenie we wdrażaniu i utrzymywaniu systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji,

• umiejętność i doświadczenie w zakresie przeprowadzania szacowania ryzyka

na potrzeby bezpieczeństwa informacji,

• doświadczenie z przeprowadzania audytów, prowadzenia szkoleń, a także sporządzania raportów i dokumentacji,

• umiejętności komunikacyjne i interpersonalne na wysokim poziomie,

• samodzielność, inicjatywa w działaniu, bardzo dobra organizacja pracy,

• odpowiedzialność, terminowość, staranność.

Dodatkowym atutem kandydatów będzie znajomość zagadnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych w obszarze badań statystycznych oraz zagadnień związanych ze zbieraniem i przekazywaniem danych osobowych pozyskanych w trakcie wykonywania badań statystycznych.

Warunki zatrudnienia:

umowa o pracę na 1/2 etatu zawarta na okres próbny z perspektywą zawarcia kolejnej umowy/ów na czas określony nie dłużej niż do 30 czerwca 2020 roku.

Zainteresowani kandydaci proszeni są o przesłanie listu motywacyjnego i CV

Termin nadsyłania ofert upłynie w dniu 28 marca 2018 roku.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF.: IBE/IOD/47/1403/BIP

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”

IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 8. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Prezentacja firmy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą inte... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/04/2018
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja biurowa, Praca BHP / Ochrona środowiska, Praca Biuro / Dokumentacja