Główny Księgowy

HRK S.A.

Słupsk, pomorskie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta – znanej, międzynarodowej firmy produkcyjnej, szukamy doświadczonych Kandydatów na stanowisko Głównego Księgowego. Rola ta będzie podlegać bezpośrednio pod Dyrektora Finansowego.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do Kandydatów otwartych na relokację do województwa pomorskiego.

Główny KsięgowyMiejsce pracy: Słupsk

Zadania:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych firmy zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych statutowych, zarządczych, konsolidacyjnych;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT) oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych wymaganych przepisami prawa;
  • Prowadzenie i aktualizacja dokumentacji cen transferowych;
  • Organizacja i zarządzanie pracą zespołu księgowego,
  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami, audytorami, organami podatkowymi;
  • Bieżąca kontrola i analiza sytuacji finansowej i kosztowej;
  • Bieżące uzgadnianie kont księgowych i comiesięczna ich kontrola;
  • Bieżące monitorowanie zmian prawa podatkowego i finansowego.

Wymagania:

  • Min. 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, najlepiej w spółce z branży produkcyjnej;
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość);
  • Biegła znajomość przepisów podatkowych oraz Ustawy o Rachunkowości;
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań;
  • Znajomość przepisów podatkowych oraz praktyka w zakresie cen transferowych oraz sporządzania podatkowej dokumentacji cen transferowych;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości;
  • Dobra znajomość języka angielskiego;
  • Umiejętności dobrej organizacji pracy swojej i podległego zespołu;
  • Mile widziana znajomość SAP.

Oferujemy:

  • Bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym pakiet relokacyjny (mieszkanie służbowe na koszt firmy) i niezbędne narzędzia pracy (w tym samochód służbowy),
  • Samodzielne stanowisko podlegające Dyrektorowi Finansowemu,
  • Możliwość pracy i rozwoju w międzynarodowym środowisku,
  • Dynamiczną pracę w zgranym zespole,
  • Możliwość odbywania zagranicznych podróży służbowych między krajami spółek grupy.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.