Opis stanowiska pracy

• Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z ustawą o rachunkowości;

• Sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych: bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych;

• Weryfikacja dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym, dekretowanie księgowanie;

• Sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań statystycznych i innych wynikających z przepisów;

• Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP);

• Analizowanie i weryfikowanie zapisów na kontach księgowych;

• Rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych;

• Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;

• Przygotowanie raportów i bieżących analiz księgowo-finansowych;

• Przygotowanie dyspozycji do realizacji przelewów;

• Nadzór nad terminowymi spłatami należności i zobowiązań;

• Przygotowywanie danych do rocznych sprawozdań finansowych, raportów wewnętrznych, kasowych i innych;

• Znajomość zasad funkcjonowania faktoringu – prowadzenie i obsługa faktoringu;

• Uczestniczenie w spotkaniach finansowo-ubezpieczeniowych;

• Obsługa kadrowa pracowników firmy.

Wymagania

• Doświadczenie księgowości, w prowadzeniu księgowości firmy;

• Wykształcenie – zgodnie ze stanowiskiem;

• Dobra znajomość ustawy o rachunkowości i aktualnych przepisów podatkowych;

• Doskonałych zdolności analityczne;

• Wiedza z zakresu naliczania płac;

• Zdolności organizacyjne, kreatywność, komunikatywność;

• Rzetelność, pracowitość i uczciwość.

Prezentacja firmy

Produkcja pozostałych wyrobów z tworzyw sztucznych

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/06/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Ponad 10 lat
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja Publiczna