Główna Księgowa (m/k)

Michael Page

Łaziska Górne, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta pracy dla Głównych Księgowych z praktyczną znajomością IFRS.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma działająca w branży hutniczej o stabilnej pozycji na rynku z przychodami rzędu 0,5mld obrotu.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad księgowością wydzielonego segmentu grupy, w tym zapewnienie zgodności dokumentacji księgowej, procedur księgowych, ksiąg rachunkowych, sprawozdań oraz raportów finansowych z IFRS i przepisami podatkowymi,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych spółek w grupie,
  • nadzorowanie prawidłowości obiegu dokumentów i ich archiwizacji,
  • zarządzanie i organizowanie pracy zespołu księgowo-finansowego,
  • kształtowanie i realizowanie strategii finansowej Spółki,
  • współudział w tworzeniu planów budżetowych Spółki, monitorowanie ich wykonania,
  • przygotowywanie analiz, sprawozdań, prognoz finansowych i raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi i organami kontroli,
  • doskonalenie i opracowywanie procesów księgowo - finansowych w firmie,
  • odpowiedzialność za opracowanie i utrzymanie planu kont zgodnie z określonymi standardami oraz prawem podatkowym,
  • współtworzenie i monitorowanie procedur wewnętrznych,
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • nadzór nad sporządzaniem deklaracji podatkowych,
  • współpraca z audytorami.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne),
  • znajomość obsługi pełnej księgowości,
  • bardzo dobra praktyczna znajomość zasad rachunkowości IFRS,
  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, VAT-EU, PIT),
  • znajomość rozliczeń finansowych, także w walutach obcych,
  • doświadczenie oraz umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych oraz analizy finansowej przedsiębiorstwa,
  • minimum 4-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego samodzielność, sumienność, dobra organizacja pracy, komunikatywność,
  • znajomość programów księgowych,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje:

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia uzależnione od posiadanego doświadczenia i kompetencji,
  • przyjazną atmosferę w pracy w zgranym i profesjonalnym zespole,
  • pakiet benefitów pozapłacowych.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Łaziska Górne
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page