Główna Księgowa/ Księgowy

Progresso Sp. z o.o.

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Progresso dla swojego Klienta, renomowanej firmy produkcyjno - handlowej z kapitałem zagranicznym, poszukuje doświadczonych kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Wrocław

Obowiązki:

Zarządzanie obszarem Księgowości
• Pełna koordynacja księgowości, odpowiedzialność za przepływy finansowe firmy
• Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Ścisła współpraca z Dyrektorem Finansowym

Sporządzanie sprawozdań finansowych na potrzeby GUS, NBP oraz zarządu
• Nadzór nad prawidłowym i terminowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych

Nadzór nad prawidłowością rozliczeń firmy z partnerami, instytucjami państwowymi i lokalnymi, bankami, itp.

Analiza płynności finansowej spółki, odpowiedzialność za przepływy finansowe, nadzór nad bieżącymi płatnościami
• Aktywny udział w tworzeniu budżetu firmy i kontrola jego realizacji
• Sporządzanie analiz wg standardów obowiązujących w przedsiębiorstwie
• Raportowanie do Zarządu spółki

Wymagania

Wykształcenie wyższe kierunkowe
• Min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, preferowane z branży produkcyjnej
• Biegła znajomość prawa podatkowego i zagadnień rachunkowych (mile widziana znajomość kodeksu pracy)
• Znajomość zasad rachunku kosztów w przedsiębiorstwach produkcyjnych i prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z polskimi przepisami oraz MSR

Znajomość zasad zarządzania zasobami finansowymi firmy
• Umiejętność prowadzenia procesów budżetowania w przedsiębiorstwie i nadzoru realizacji budżetu
• Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel

Znajomość programów księgowych klasy ERP ( Exact, AX Dynamics, SAP)

Znajomość języka angielskiego
• Zdolności kierownicze, komunikacyjne, umiejętność organizacji pracy,

Dyspozycyjność i duża elastyczność,
• Nastawienie na współpracę i wdrażanie nowych rozwiązań

Oferujemy:
• odpowiedzialną i atrakcyjną pracę w międzynarodowym środowisku
• stabilne warunki zatrudnienia, bezpieczne i przyjazne warunki pracy
• możliwość rozwoju zawodowego, wdrożenie
• atrakcyjne wynagrodzenie

Prezentacja firmy

Progresso jest agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w poszukiwa... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
25/05/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa