Główna księgowa/Główny księgowy

Trenkwalder Polska

Kudowa-Zdrój, Kłodzko, dolnośląskie

Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach stałych, tymczasowych, outsourcingu i doradztwie personalnym. Trenkwalder należy do Grupy Trenkwalder International AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając Kandydatów i firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.

Miejsce pracy: Kudowa-Zdrój, Kłodzko
Obowiązki:
  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych i podatkowych spółki, zgodnie z przepisami właściwych ustaw,
  • kontrola formalna, merytoryczna i rachunkowa wszystkich dowodów księgowych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP, deklaracji i informacji podatkowych oraz innych sprawozdań (informacji) do instytucji zewnętrznych,
  • kalkulacja podatku CIT, sporządzanie zeznania podatkowego,
  • sporządzanie deklaracji rozliczeń z tytułu VAT, VAT-UE,
  • sprawdzanie oraz księgowanie magazynu pomocniczego,
  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych, uzgadnianie sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych; wycena bilansowa,
  • sporządzanie dokumentacji cen transferowych,
  • sporządzanie raportów wewnętrznych na potrzeby zarządzania,
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami, w tym audytorami, organami podatkowymi, a także uczestnictwo w audytach wewnętrznych,
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe,
  • nadzór nad dokumentacją cen transferowych,
  • nadzór i organizacja pracy działu księgowości,
  • nadzór nad procesem naliczania wynagrodzeń oraz podatku PIT,
  • nadzór nad procesem sporządzania deklaracji ZUS,
  • przygotowywanie dokumentacji/uchwał na walne zgromadzenie wspólników.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość),
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w celu kontaktowania się z bezpośrednimi przełożonymi,
  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w spółce produkcyjnej,
  • samodzielność, rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • bardzo dobra znajomość przepisów o rachunkowości oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz umiejętność sporządzania rozliczeń z tych tytułów,
  • bardzo dobra znajomość przepisów kodeksu spółek handlowych,
  • bardzo dobra znajomość kodeksu pracy,
  • znajomość systemów finansowo-księgowych klasy ERP - znajomość Navision będzie dodatkowym atutem,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i organizacyjne,
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji,
  • systematyczność i terminowość.
Oferujemy:
  • pracę na pełne etat od poniedziałku do piątku,
  • umowę o prace bezpośrednio z naszym Klientem,
  • miejsce pracy: Kudowa-Zdrój,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • pracę w renomowanej międzynarodowej firmie zatrudniającej ponad 100 osób,
  • stabilną współpracę,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • realną możliwość dalszego rozwoju zawodowego,
  • przyjazną atmosferę w pracy,
  • pakiet świadczeń socjalnych.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Agencja zatrudnienia nr cert. 136.