Opis stanowiska pracy

AVIONIX is developing systems in the field of airport management and air traffic control for international customers.
For our office in Kraków we are looking for a embedded Linux developer for our new generation of tracking and surveillance systems used in air traffic control.
Very offer challenging tasks in an international team and good payment, depending on experience.

Wymagania

C/C++ programming for embedded devices
Embedded Linux on ARM
Linux driver development
Integration and testing
Software development for micro controller platforms (STM32, ARM)
Good knowledge of English

Prezentacja firmy

Software and hardware development for air traffic control and airport ma... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria

Czy chcesz otrzymywać oferty pracy na podobne stanowiska?

Utwórz powiadomienie e-mail

Zapisani kandydaci otrzymują informacje jako pierwsi.

Podziel się ze znajomymi