Cloud Developer / Programista serwisów geoinformatycznych (Python, Java)

Wasat Sp. z o.o.

Warszawa, Gdańsk, mazowieckie

Od: Wasat Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Warszawa, Gdańsk

Zadania:

  • udział w realizacji lub kierowanie międzynarodowymi projektami R&D w dziedzinie wielkoskalowych systemów przetwarzania danych satelitarnych
  • projektowanie i rozwój architektury środowiska Cloud z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych
  • udział w rozwijaniu i wdrażaniu serwisów geoinformatycznych

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, doświadczenia i zaangażowania
  • bardzo ciekawą i kreatywną pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznej firmie działającej w perspektywicznej branży
  • życzliwą i spokojną atmosferę pracy
  • pakiet prywatnej opieki medycznej
  • uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach, kursach językowych

 Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie IT lub geoinformatyki
  • co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe
  • bardzo dobra znajomość języka Python lub Java
  • znajomość środowiska Jupyter, Docker, Docker Swarm, Apache Spark
  • umiejętności związane z wdrażaniem rozwiązań w środowisku Cloud z uwzględnieniem zagadnień Multi-user/Multi-tenancy, Scalability, Paralllelization, Interoperability
  • umiejętności modyfikowania i wykorzystania istniejących rozwiązań oraz dostosowania narzędzi open source do specyficznych wymagań
  • doświadczenie z narzędziami OpenStac, AWS, Microsoft Azure lub podobnymi
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na pracę w międzynarodowym zespole

 Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z metodykami Agile i SCRUM
  • znajomość standardów OGC (WMS, WFS, WCS, WPS, itd.), OpenSearch
  • znajomość podstawowych narzędzi i bibliotek GIS (GDAL, ArcGIS, QGIS, GRASS) oraz doświadczenie w tworzeniu aplikacji GIS
  • doświadczenie w pracy z bazami danych PostgreSQL/PostGIS
  • umiejętność wykorzystania Hadoop MapReduce