Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Asystent konserwatorski

Zakres obowiązków:

  • samodzielne prowadzenie powierzonych projektów,
  • wykonywanie prac konserwatorskich na obiektach, zgodnie ze sztuką konserwatorską,
  • planowanie prac, wykonywanie i aktualizacja harmonogramów,
  • opracowanie i wdrażanie rozwiązań konserwatorskich,
  • nadzór nad prawidłową realizacją umów, kontakty i współpraca z wykonawcami
  • nadzór pracy firm zewnętrznych: kontrola zakresu, jakości pracy
  • sporządzanie, weryfikacja programów prac konserwatorskich
  • wykonywanie dokumentacji konserwatorskich na podstawie schematu dokumentacji prac konserwatorskich i restauratorskich publikowanego na stronie www Narodowego Instytutu Dziedzictwa,
  • weryfikacja dokumentacji technicznej (kompletność, poprawność i jakość dokumentacji)
  • kontrola stanu zachowania oraz warunków przechowywania obiektów,
  • prowadzenie badań dotyczących stanu zachowania obiektów,
  • identyfikacja materiałów, z których wykonane są obiekty,
  • merytoryczny nadzór nad przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówień publicznych związanych z realizowanymi zadaniami,
  • realizacja procedur poniżej 30 tys. Euro, zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień publicznych w Państwowym Muzeum Auschwitz–Birkenau w Oświęcimiu
  • konsultacje w zakresie ekspertyz i badań niezbędnych dla prawidłowego zaplanowania i realizacji prac,
  • pozyskanie koniecznych decyzji administracyjnych, korespondencja z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
  • terminowa realizacja powierzonych zadań, projektów
  • koordynacja działań związanych z przygotowaniem prac, dokumentacji i badań konserwatorskich
  • profilaktyka konserwatorska,
  • prowadzenie dokumentacji fotograficznej i opisowej powierzonych zadań,
  • opracowanie raportów i sprawozdań dotyczących powierzonych zadań oraz materiałów na potrzeby sprawozdawczości i promocji tych zadań,
  • współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi Muzeum w realizacji powierzonych zadań,
  • udział w konferencjach i szkoleniach,
  • wykonywanie innych poleceń przełożonego związanych z funkcjonowaniem Muzeum.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: absolwent kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, specjalność: konserwacja rzeźby lub konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych lub konserwacja malarstwa;
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców)
  • prawo jazdy kat. B
  • doświadczenie w pracy w obiektach zabytkowych
  • odpowiedzialność i obowiązkowość, dyspozycyjność, komunikatywność
  • mile widziana znajomość ustaw: O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, Prawo zamówień publicznych,

Termin i miejsce składania ofert: od dnia 22 listopada 2017 r. do skutecznego zakończenia naboru

Życiorys zawierający klauzulę zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. t.j. Dz.U z 2016r., Poz. 922, ze zmianami) wraz z listem motywacyjnym należy przesłać poprzez przycisk "Aplikuj".

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Administratorem danych osobowych będzie Państwowe Muzeum Auschwitz–Birkenau

w Oświęcimiu. Dane będą wykorzystane w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/01/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Rzemiosło / Rzemiosło artystyczne, Praca Inne, Praca Architektura, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Kontrola jakości