area sales manager (branża samochodów ciężarowych)

Randstad Polska Sp. z o.o.

Poznań, wielkopolskie

Randstad Polska jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Już od ponad 20 lat kształtujemy rynek pracy w Polsce, wspierając firmy w zatrudnianiu najlepszych pracowników, a kandydatów w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Podejmij z nami pracę już dziś i weź udział w konkursie "Pracuj z Randstad i wygrywaj nagrody!” - masz szansę wygrać samochód lub rower! Nie zwlekaj - aplikuj i zarejestruj się w konkursie na www.randstad.pl/konkurs

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy, producenta pojazdów ciężarowych i użytkowych, poszukujemy kandydata na stanowisko:

Nr ref.: 42233
Praca stała
Lokalizacja: Poznań

Zakres obowiązków:
  • odpowiedzialność za realizację celów sprzedażowych w zakresie pojazdów ciężkich, pod względem udziału w rynku, wolumenu i marż przydzielonych na wyznaczonym obszarze;
  • zarządzanie zespołem przedstawicieli handlowych i Key Account Managerów
  • analiza potrzeb klientów i ocena sytuacji rynkowej;
  • przygotowanie oraz odpowiedzialność za realizację rocznych indywidualnych planów sprzedażowych, w taki sposób aby zmaksymalizować efektywność sprzedaży;
  • współkoordynacja działań wspierających sprzedaż (produkt, logistyka, finansowanie, marketing, posprzedaż)
  • opracowanie i wdrożenie inicjatyw marketingowych (imprezy promocyjne, pokazy, dni otwarte, wizyty w fabryce i prezentacje produktowe);
  • utrzymanie dobrych relacji biznesowych z klientami;
  • aktywne uczestnictwo w negocjacjach handlowych;
  • rozwijanie działalności w przydzielonym terytorium;
  • raportowanie wyników do centrali

Oczekiwania:
  • doświadczenie w strukturach sprzedaży w branży samochodów ciężarowych
  • wiedza techniczna z zakresu samochodów ciężarowych
  • kompetencje managerskie (zarządzanie zespołem, wyznaczanie celów)
  • doskonała wiedza z zakresu potencjalnych odbiorców, branży motoryzacyjnej
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • chęć do odbywania licznych podróży służbowych
  • znajomość j.angielskiego na poziomie bardzo dobrym

Oferta:
  • atrakcyjne warunki wynagrodzenia
  • pakiet premiowy
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • praca w firmie z ugruntowaną pozycją na rynku
  • niezbędne narzędzia do pracy

Agencja zatrudnienia (nr licencji 47)