Architekt systemowy o specjalności sieci teleinformatyczne

KIR S.A.

Warszawa, mazowieckie

KIR S.A.

KIR jest kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

Obecnie do Działu Analiz i Architektury IT poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • projektowanie sieci teleinformatycznych w organizacji (w zakresie topologii sieci, doboru urządzeń, konfiguracji itp.),
  • projektowanie architektury sieciowej dla infrastruktury wirtualnej (rozwiązania VMware, OVM, OpenStack, KVM itd.),
  • analiza istniejącej i projektowanie integracji wewnętrznej sieci teleinformatycznej z sieciami partnerów,
  • dokumentowanie architektury w uznanych notacjach (m. in. UML),
  • współuczestniczenie w procesach standaryzacyjnych obszaru zarządzania architekturą sieciowo-infrastrukturalną,
  • współpraca w zakresie tworzenia architektury sieciowej (konfiguracja i sprzęt) i infrastrukturalnej w organizacji z pozostałymi członkami zespołu, z partnerami itp.,
  • projektowanie rozwiązań chmurowych,
  • projektowanie szyn integracyjnych ESB (m. in Oracle OSB).

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane informatyczne, telekomunikacja),
  • dobrej znajomości zagadnień sieci LAN/WAN/SAN/WWAN,
  • dobrej znajomości topologii TCP,
  • praktycznej znajomości projektowania infrastruktury sieciowej LAN w ośrodkach DC w topologii fail over,
  • znajomości SDN,
  • min. 3 lat doświadczenia w projektowaniu architektury sieciowej i infrastrukturalnej,
  • znajomości rozwiązań w zakresie urządzeń i technologii sieciowych (np. firm: Cisco, F5, CheckPoint, itp.),
  • praktycznej znajomości języków opisu architektury takich jak: UML, SysML czy Archimate,
  • praktycznej znajomości narzędzi do modelowania architektury, np. Enterprise Architect,
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • zorientowania na cel oraz samodzielności w działaniu,
  • własnej inicjatywy, kreatywnego poszukiwania rozwiązań,
  • umiejętności pracy w zespole,
  • komunikatywności,
  • zdolności szybkiego uczenia się nowych rzeczy.

Dodatkowymi atutami będą:

  • znajomość zagadnień związanych z architekturami rozwiązań chmurowych jak i szyn integracyjnych ESB,
  • znajomość branży finansowej.

Oferujemy:

Oferujemy:
wsparcie dla inicjatyw pracowników
stabilne warunki zatrudnienia
szkolenia
system premiowy
akcje wolontariatu pracowniczego
narzędzia do pracy
ZFŚS, karta multisport, prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie

KIR S.A.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.