Analityk Finansowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Warszawa Michael Page Na czas nieokreślony

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z Wewnętrznym Kontrolerem Finansowym oraz Dyrektorem Finansowym i będzie odpowiedzialna za analizę finansową, analizę biznesu, przygotowywanie raportów dla działów sprzedaży i marketingu oraz weryfikację kontroli wewnętrznych SOX.

Jest to idealne stanowisko dla osoby z około 3 letnim doświadczeniem na stanowisku analitycznym w międzynarodowej firmie, która chciałaby postawić na swój rozwój i związać się z firmą na długie lata.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży farmaceutycznej należącej do amerykańskiego koncernu, , aktualnie poszukujemy osoby na nowo tworzone stanowisko Analityka Finansowego do siedziby firmy w Warszawie.

Opis stanowiska

  • Przygotowanie okresowych (dziennych, miesięcznych, kwartalnych) raportów zarządczych i finansowych,
  • Przygotowanie prognoz (koszty i przychody), przygotowanie poprawnych danych finansowych (rachunek wyników) oraz prezentacji na czas,
  • Współudział w procesie budżetowania,
  • Współpraca z częścią księgową działu finansów w procesie zamknięcia miesiąca/roku,
  • Analiza rentowności produktów, również analiza nowych produktów,
  • Analityczne wsparcie decyzji biznesowych (min. analiza wydatków, analizy odchyleń od planów/budżetu, analizy ad-hoc),
  • Współpraca z działami: Sprzedaży, Marketingu, Łańcucha dostaw oraz Obsługi Klienta,
  • Weryfikacja i kontrola procesów zgodnie z zasadami kontroli wewnętrznych działających w oparciu o amerykańskie przepisy (SOX)

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku: mile widziane doświadczenie zawodowe w międzynarodowych firmach z sektora FMCG lub farmaceutycznego,
  • Bardzo dobra wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej,
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość programu Excel, Access,
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie,
  • Doskonałe umiejętności analityczne oraz dobre umiejętności zarządzania czasem i priorytetami,
  • Bardzo dobre umiejętności interpersonalne i pracy w grupie,
  • Samodzielność oraz umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji,
  • Pro-aktywna postawa oraz dobrze rozwinięte zdolności organizacyjne,

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Służbowy telefon
  • Opiekę zdrowotną dla pracownika i jego rodziny, ubezpieczanie na życie
Please apply via the button on the right side of this job offer.
Poleć ofertę znajomemu

Page Personnel jest jedną z wiodących agencji doradztwa personalnego, prowadzącą projekty rekrutacyjne od poziomu entry level/graduates do poziomu starszych specjalistów i ekspertów.

Page Personnel jest częścią PageGroup - międzynarodowego lidera w dziedzinie rekrutacji specjalistycznej, posiadającego 164 biura w 34 krajach na całym świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobywanemu na rynku od 1994 r. marka Page Personnel jest rozpoznawana i ceniona w większości krajów Europy Zachodniej, w Azji, rejonie Pacyfiku oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Dowiedz się więcej o Page Personnel