Analityk finansowy (Dział Controllingu w SSC)

TRW Polska Sp. z o.o.

Częstochowa, śląskie

Miejsce pracy: Częstochowa
W 2015 roku firma TRW Automotive została połączona z globalnym dostawcą branży motoryzacyjnej ZF Friedrichshafen AG. Korporacja posiada obecnie około 230 placówek w ponad 40 krajach. ZF jest jednym z trzech największych dostawców Automotive na świecie.

ZF TRW będąc wiodącym projektantem oraz producentem aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa obsługuje wszystkich największych producentów pojazdów samochodowych na całym świecie. ZF TRW jako jedna z dywizji firmy ZF posiada placówki w ponad 20 krajach, a także dysponuje 22 centrami technicznymi i 13 torami testowymi na wiodących rynkach świata.

OBOWIĄZKI:

  • przygotowywanie analiz i raportów księgowo-finansowych
  • uczestnictwo w procesie przygotowania budżetu rocznego, prognoz finansowych
  • szacowanie i kontrola kosztów, ich analiza i ocena
  • analiza projektów inwestycyjnych, analizy „cash flow”
  • konsolidowanie danych
  • aktywna współpraca z menedżerami operacyjnymi, księgowością oraz innymi działami

WYMAGANIA:

  • wykształcenia wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne, finanse, rachunkowość etc.)
  • znajomości zagadnień rachunkowości oraz controllingu finansowego
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego (znajomość j. niemieckiego mile widziana)
  • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu Office (z naciskiem na Excel, Powerpoint, znajomość VBA będzie dodatkowym atutem,)
  • znajomość systemu SAP FI/CO – mile widziana
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne i bardzo dobra organizacja pracy
  • umiejętność pracy z dużą ilością danych, sumienność i dokładność

OFERUJEMY:

  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pakiet kafeteryjny MY BENEFIT
  • Pakiet socjalny, system zniżek na towary i usługi
  • Pakiet szkoleń
  • Przeszkolenie i wsparcie na stanowisku pracy
  • koleżeńską atmosferę pracy i kulturę wzajemnego wsparcia