Administrator Sieci / Support Sieci Windows z biegłym j. angielskim

Adam Palaczyk Rozwiązania IT

Poznań, 61-612, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

Doświadczona firma IT z siedzibą w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym poszukuje osoby na stanowisko Inżyniera Wsparcia Sieci Windows. Przede wszystkim wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną rozmowę telefoniczną. Mile widziane jest doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii lub Irlandii.

Jaka będzie twoja rola?
Z biura w Poznaniu zapewniamy zdalne wsparcie IT dla wielu małych i średnich firm w Polsce i za granicą. Naszym głównym celem jest wspieranie funkcjonowania systemów Windows Server oraz zarządzanie i monitorowanie nimi. Będziesz pracować z zespołem wykwalifikowanych inżynierów, którzy kładą nacisk na specjalizację i kształcenie w dziedzinie nowych technologiach. Nasza firma jest nastawionana dynamiczny rozwój.
Za co będziesz odpowiedzialny/a?
• Administracja sieci Windows Server
• Codzienne monitorowanie zasobów i kopii zapasowych Backup
• Rozwiązywanie problemów z systemami mailowymi
• Utrzymanie i zarządzanie istniejącymi systemami email i śledzenie problemów związanych z email
• Wsparcie zdalne naszych klientów i serwisantów
• Rozwiązywanie problemów związanych z siecią
• Analizowanie dzienników systemowych serwerów oraz identyfikowanie potencjalnych problemów
• Wykonanie rutynowych audytów sprzętu komputerowego oraz oprogramowania
• Odpowiadanie na zapytania techniczne
• Generowanie raportów z rozwiązanych problemów techinicznych oraz aktualnego stanu sieci

Co oferujemy?
• Konkurencyjne wynagrodzenie
• Doświadczenie zawodowe w parcy z zagranicznymi klientami
• Pomoc przy pozyskaniu certyfikacji informatycznej
• Karta Multi-Sport
• Praca w młodym i dynamicznym zespole
• Zoorganizowane spotkania integracyjne

Wymagania

• Masz wyższe wykształcenie w dziedzinie telekomunikacji, elektroniki, informatyki, IT lub pokrewne i / lub porównywalne certyfikacje IT. (Wyższe wykształcenie nie jest wymagane, ale będzie postrzegane jako plus)
Masz 1-4 lat doświadczenia w pracy na pierwszej, drugiej lub trzeciej linii wsparcia technicznego / helpdesk lub byłeś/jesteś administrator sieci przez okres przynajmniej jednego roku.
Biegle piszesz i mówisz po angielski oraz jesteś w stanie bez problemu odbyć rozmowę o tematyce IT w tym języku.
• Być może studiujesz zaocznie Informatykę oraz jesteś pasjonatem sieci i systemów informatycznych. Jeśli znasz bardzo dobrze Angielski ale nie masz jeszcze zbyt wiele doświadczenia w IT zgłoś się do nas. Może będziemy mogli zaoferować Ci pozycję Junior Support Technician.
• Znasz przynajmniej niektóre z następujących obszarów wiedzy informatycznej:
- Bardzo dobra znajomość systemów Windows Server Operating Systems w tym MS Windows Server 2008 / 2012
- Windows 7/8
- Microsoft Office 2010, 2013
- Bardzo dobra znajomość Active Directory i dzielenia plików oraz udostępniania drukarek
- Doświadczenie z oprogramowaniem typu Backup: najlepiej Acronis oraz Veeam (Nie jest wymagane. Odpowiednie szkolenie będzie zapewnione)
- Konfiguracja i wdrażanie oprogramowania antywirusowego: najlepiej Eset
- Doświadczenie z oprogramowaniem monitorującym: najlepiej N-Central (Nie jest wymagane. Odpowiednie szkolenie będzie zapewnione)
- Doświadczenie w pracy z systemami ticketing’owymi typu PSA: najlepiej AutoTask (Nie jest wymagane. Odpowiednie szkolenie będzie zapewnione)
- Praktyczna znajomość sieci TCP / IP (przełączniki, routery, systemy operacyjne, konfiguracja Firewall)
• Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego
• Certyfikacja z wyżej wieninionych obszarów wiedzy (w tym CCNA, MCSE i/lub certyfikacja z jez. Angielskiego etc.) postrzegana będzie jako duży plus lecz nie jest wymagana
• Zaangażowanie, bardzo wysokie umiejętności komunikacji i pracy w zespole
• Elastyczność i silna potrzeba, aby stale uczyć się nowych rzeczy,
• Uporządkowanie, dokładność i systematyczność w pracy. Odpowiednie psychiczne nastawienie i umiejętność pracy pod presją czasu będą bardzo mile widziane.
• Chęć do pracy sporadycznych nadgodzin

Prezentacja firmy

AP Rozwiązania IT<br/><br/>Z biura w Poznaniu zapewniamy zdalne w... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/01/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
3 000PLN - 5 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
karta multi-sport, spotkania integracyjne, premie, nadgodziny
Branża / kategoria:
Praca IT - Konsulting