Administrator Sieci Komputerowych i Systemów IT

Aiut Sp. z o.o.

44-109 Gliwice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Firma Aiut Sp. z o. o. z siedzibą w Gliwicach, posiadająca 20-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji systemów automatyki przemysłowej w kraju i za granicą poszukuje pracownika na stanowisko:

Administrator Sieci Komputerowych i systemów IT

Zakres obowiązków:
• zarządzanie i rozbudowa zasobów IT firmy w tym infrastruktury sieciowej, platform serwerowych, systemów operacyjnych i bazodanowych
• administracja systemów operacyjnych i wirtualizacyjnymi: Linux, Microsoft, Vmware
• konfiguracja i zarządzanie sprzętem sieciowym Cisco
• wsparcie przy obsłudze środowiska: Active Directory, bazy danych (MS SQL, MySQL, Postresql), Sharepoint, WWW (IIS, Apache), poczty (ZIMBRA)
• kontrola i wdrażanie polityki bezpieczeństwa na serwerach
• rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie pracy serwerów i systemów IT - obsługa sytuacji awaryjnych i zagadnień zgłaszanych przez użytkowników systemów, zarządzanie incydentami
• zarządzanie aktualizacją oprogramowania
• monitorowanie systemów, praca nad usprawnianiem wydajności, naprawa błędów, realizacja działań prewencyjnych w celu utrzymania wysokiej dostępności systemów
• czynny udział w prowadzonych projektach IT, w pracach projektowych i wdrożeniowych nowych rozwiązań, w tym prowadzonych na rynkach międzynarodowych
• bieżące wsparcie użytkowników
• oferowanie, zakupy, reklamacje i naprawy sprzętu komputerowego i sieciowego
• administracja systemem kontroli dostępu, monitoringu
• administracja systemem tworzenia kopii zapasowych oraz replikacji
Oferujemy:
• stanowisko eksperta IT przy przygotowywaniu i wdrożeniach systemów automatyki i telemetrii
• pracę w międzynarodowych zespołach, w gronie profesjonalistów (możliwe okazjonalne zagraniczne wyjazdy wdrożeniowe)
• szerokie możliwości rozwoju zawodowego w oparciu o indywidualnie zaprojektowaną ścieżkę kariery oraz odpowiednio dopasowane szkolenia
• pracę w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie o międzynarodowym zasięgu
• atrakcyjne wynagrodzenie, zależne od doświadczenia, umiejętności i posiadanych kompetencji oraz pakiet świadczeń dodatkowych
• pełne wyzwań zadania dające możliwości zdobywania szerokiego doświadczenia
• stabilne warunki zatrudnienia i elastyczny czas pracy
• komfortowe warunki pracy w nowoczesnym budynku

Wymagania

Oczekiwania wobec kandydatów:
• wykształcenie wyższe kierunkowe (informatyka lub pokrewne)
• umiejętność swobodnego porozumiewania się językiem angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie
• znajomość technologii, konfiguracji i administracji, popartej praktycznym doświadczeniem:
• infrastruktury sieciowej Cisco
• sprzętu serwerowego i macierzy danych
• systemów wirtualizacyjnych np. Vmware
• systemów operacyjnych z rodziny Linux, Microsoft
• usług sieciowych (WWW,SMTP, POP, FTP, firewall, PROXY, IPS, itp.)
• umiejętność pisania skryptów
• dobra znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych
• umiejętność tworzenia procedur i dokumentacji technicznej
• umiejętność skutecznego i szybkiego rozwiązywania problemów
• dobra organizacja pracy własnej
• umiejętność prowadzenia wsparcia technicznego dla użytkowników systemów
• prawo jazdy kat. B
Mile widziane:
• certyfikaty Cisco, VMware
• doświadczenie i wiedza z zakresu wirtualizacji i automatyzacji
• znajomość relacyjnych baz danych i języka SQL
• znajomość zagadnień zarządzania projektami informatycznymi

Prezentacja firmy

Firma AIUT Sp. z o.o. została założona w 1991 roku w Gliwicach. P... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/06/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems