Accounting And Controlling Coordinator

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

W związku z dynamicznym rozwojem działalności w Polsce nasz klient poszukuje sprawnej i doświadczonej osoby, która dobrze porusza się w szeroko pojętej dziedzinie finanów, księgowości i kontrolingu.

Informacje o kliencie

Nasz klient to firma międzynarodowa zatrudniająca ponad 700 osób, obecna w ponad 20 krajach. Organizacja, która aktywnie rozwija, produkuje i sprzedaje innowacyjne produkty i usługi zwiększające wydajność, bezpieczeństwo, a także sprawność w sektorach takich jak transportowy, rolny i budowlany.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Sporządzanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych deklaracji podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku VAT, z włączeniem elektronicznego pliku JPK (SAF)
  • Realizacja pozostałych obowiązków publicznoprawnych spółki w zakresie sprawozdawczości statystycznej GUS monetarnej (NBP), ubezpieczeń społecznych (ZUS) oraz ochrony środowiska
  • Kontrola i nadzór nad zakupami, realizacja płatności, uzgadnianie warunków i cen, uzgadnianie i potwierdzenia sald z dostawcami
  • Kontrola i zapewnienie płynności finansowej spółki w zakresie terminowej realizacji płatności
  • Przygotowywanie raportów do centrali oraz analiz i zestawień wg aktualnego zapotrzebowania
  • Sporządzenie rocznego bilansu (procedury zamknięcia roku dla celów korporacyjnych i polskich)
  • Nadzów i udział w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych
  • Przygotowywanie dokumentacji prawnej dot. zatwierdzenia sprawozdań finansowych i zmian w zarządzie
  • Prowadzenie spraw pracowniczych - przygotowywanie umów o pracę i aneksów i prowadzenie akt osobowych
  • Organizacja i przeprowadzanie procesów rekrutacji
  • Administrowanie systemem BaaN w zakresie prawidłowości przebiegu operacji gospodarczych i ich aktualności
  • Organizacja księgowości, obsługi prawnej i w zakresie spraw pracowniczych dla spółki na terenie Republiki Czeskiej i bieżący kontakt z biurem rachunkowym w Czechach, kontrola rozliczeń, obciążeń, realizacja płatności
  • Przygotowywanie rocznych budżetów dla spółek

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość)
  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Doskonała znajomość zagadnień polskiej rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Doświadczenie w budżetowaniu oraz raportowaniu
  • Mile widziany Certyfikat ACCA / Kwalifikacje biegłego rewidenta lub licencja Ministerstwa Finansów
  • Bardzo dobre umiejętności analitycznego myślenia oraz syntetycznego przedstawiania zadań i celów działania
    Świadomość kosztowa
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Samochód służbowy
  • Stabilne zatrudnienie (umowa o pracę pełny etat)
  • Korzystne wynagrodzenie terminowo wypłacane
  • Miłą atmosferę i dobre warunki pracy
  • Dodatki motywacyjne
  • Możliwość podniesienia kwalifikacji
  • Pakiet socjalny
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page