innogy Business Services Polska Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Prezentacja firmy

Branża / kategoria:
Energetyka
Liczba pracowników:
300
Adres WWW:
http://www.innogy.com/krakow

Prezentacja firmy

innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Spółka działa w obszarach energii odnawialnej, dystrybucji i infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. innogy skupia się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, a także niektóre państwa Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególności Polska oraz Czechy i Węgry.

Nazwa marki innogy została stworzona z angielskich słów innowacja, energia i technologia (innovation, energy, technology).

innogy Business Services Polska Sp. z o.o. odpowiada za wewnętrzną obsługę grupy, głównie za księgowość i finanse.

Krakowskie biuro innogy Business Services Polska Sp. z o.o. powstało w październiku 2013 r. i obecnie zatrudnia około 300 ekspertów z dziedziny księgowości i finansów. Plany rozwoju firmy obejmują dalszy wzrost zatrudnienia, zwłaszcza w zespołach świadczących usługi w języku niemieckim.

Centrum księgowe w Krakowie zapewnia doskonałe możliwości rozwoju i współpracy z innymi spółkami grupy, dzięki czemu staje się idealnym miejscem pracy zarówno dla ambitnych absolwentów kierunków związanych z księgowością i finansami znających język angielski lub niemiecki jak i doświadczonych księgowych. Poznaj działy innogy znajdujące się w Krakowie
Poznaj działy innogy znajdujące się w Krakowie

Dział Zobowiązań

Dział Zobowiązań jest odpowiedzialny za rejestrację, weryfikację oraz księgowanie faktur zakupowych. Pracownicy departamentu są w kontakcie z dostawcami i partnerami biznesowymi w sprawach związanych z ich fakturami wystawionymi dla poszczególnych spółek z grupy innogy.

Dział Należności

Dział Należności jest odpowiedzialny za wystawianie i księgowanie faktur sprzedażowych, alokowanie płatności przychodzących oraz monitowanie płatności. Pracownicy departamentu zajmują się kontrolą należności oraz wyjaśnianiem reklamacji pomiędzy kontrahentami a partnerami biznesowymi spółek innogy.

Dział Księgi Głównej

Dział Księgi Głównej odpowiada za szeroko rozumianą księgowość i raportowanie jednostki. Jego pracownicy zbierają w całość wszystkie operacje na kontach danej jednostki (m.in. zobowiązania i należności firmy, jej przychody i koszty). Na podstawie zgromadzonych danych wykonują oni analizę oraz przygotowują raport bilansowy i rachunek zysków i strat.

Dział Księgowości Środków Trwałych

Dział Księgowości Środków Trwałych odpowiedzialny jest za księgowanie zakupu środków trwałych oraz zarządzanie nimi: prowadzenie niezbędnych rejestrów, amortyzację wartości, ich sprzedaż lub likwidację.

Dział Płatności

Dział Płatności odpowiada za realizację płatności spółek innogy. Zadaniem Zespołu jest dostarczanie na czas i z odpowiednimi parametrami płatności do wszystkich dostawców, klientów i pracowników Firmy. Pracownicy działu odpowiadają również za kontakt z bankami i instytucjami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg płatności. Płatności są wyjątkowo krytycznym obszarem w Firmie, wymagają szczególnej dokładności i pracy zgodnej procedurami wewnętrznymi i regulacjami prawnymi.

Dział Zarządzania Danymi

Dział Zarządzania danymi odpowiedzialny jest za wprowadzanie oraz aktualizację danych klientów oraz dostawców. Dla niemieckich spółek pracownicy departamentu prowadzą weryfikację klientów pod kątem ich wypłacalności.

Dział HR Support

Dział HR Support zajmuje się audytem wydatków służbowych pracowników. Odpowiada za gromadzenie rachunków dotyczących podróży zagranicznych celem odliczenia podatku naliczonego, monitoruje możliwości powstania obowiązku podatkowego wynikającego z zagranicznych podróży służbowych oraz wspiera działy HR w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

innogy Business Services Polska Sp. z o.o.

1 - 1 z 1

ofert pracy

  • Staż z językiem niemieckim

    Kraków, małopolskie

    Krakowskie biuro innogy Business Services Polska Sp. z o.o. odpowiada za wewnętrzną obsługę innogy i grupy RWE, głównie za księgowość oraz finanse. WYMAGANIA:Znasz język niemiecki na poziomie przynajmniej komunikatywnym i chcesz go w dalszym ciągu szlifować?Chcesz rozwijać się w obszarze księgowości i finansów?Jesteś dokładny, skrupulatny i dobrze zorganizowany?Lubisz pracować zarówno samodzielnie jak ...

do góry