Browar "Fortuna" Sp. z o.o.

Miłosław, wielkopolskie

Prezentacja firmy

Branża / kategoria:
Przemysł spożywczy
Liczba pracowników:
35
Adres WWW:
http://www.browarfortuna.pl

Prezentacja firmy

Pierwsze wzmianki o miłosławskim piwie sięgają początków XVII wieku. W roku 1626 dokonano urzędowego zapisu o ugotowaniu pierwszych warów piwa. Miłosław okazał się prężnym ośrodkiem piwowarskim, gdyż w kolejnych latach czopowe, odpowiednik podatku akcyzowego, płaciło aż trzydziestu sześciu mielcarzy, jak wówczas nazywano piwowarów. W 1794 roku cieszące się zasłużoną sławą piwo miłosławskie wysyłano do Gdańska, skąd ładowane na okręty ruszało w szeroki świat.

W roku 1889 w Miłosławiu nastała nowa era piwowarstwa. Staraniem okolicznych mieszczan wybudowano nowoczesny jak na owe czasy browar parowy - „Fortunę”, który stał się bezpośrednim spadkobiercą trzywiekowej tradycji piwowarskiej. Odebrany prawowitym właścicielom przez hitlerowców w 1939 roku, a przez komunistów w 1950 roku powoli niszczał, zaś znakomite i cieszące się dobrą sławą miłosławskie piwo odchodziło w zapomnienie.

W roku 1995 zrujnowany, wyeksploatowany do granic możliwości i pozbawiony dobrego imienia browar odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Dwa lata później powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Browar „Fortuna”, która od ośmiu lat z pasją i sukcesami na koncie stara się przywrócić browarowi dawny splendor i ożywić wielowiekową tradycję piwowarską ziemi miłosławskiej.

Browar "Fortuna" Sp. z o.o.

Nie znaleziono żadnych ofert pracy

do góry