Zastępca Dyrektora/Główny Księgowy w Departamencie Finansowo-Księgowym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Warszawa, mazowieckie

PARP działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania:

  • prowadzenie rachunkowości Agencji,
  • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
  • dokonywanie wstępnej kontroli:

a) zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,

b) kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,

  • podpisywanie dokumentów dotyczących operacji finansowych i gospodarczych w celu potwierdzenia oceny prawidłowości tych operacji i ich zgodności z przepisami prawa,
  • badanie kompletności oraz formalno-rachunkowej rzetelności i prawidłowości dokumentów dotyczących operacji finansowych i gospodarczych, prawidłowości finansowania tych operacji w ramach planu finansowego Agencji,
  • sporządzanie sprawozdań o charakterze finansowym wymaganych przepisami prawa, w szczególności ustawą o rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej,
  • nadzór nad prawidłowością wykonywania obowiązków podatkowych przez Agencję, w tym rozliczeń podatkowych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów finansowo-księgowych.

Oczekujemy /wymagania konieczne/:

  • spełnienia jednego z poniższych warunków:
  1. ukończenia ekonomicznych jednolitych studiów magisterskich, ekonomicznych wyższych studiów zawodowych, uzupełniających ekonomicznych studiów magisterskich lub ekonomicznych studiów podyplomowych i posiadania co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości,
  2. ukończenia średniej, policealnej lub pomaturalnej szkoły ekonomicznej i posiadania co najmniej 6-letniej praktyki w księgowości,
  3. wpisu do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  4. posiadania certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanego na podstawie odrębnych przepisów,
  • posiadania obywatelstwa państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  • znajomości języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego,
  • minimum 3-letniego doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym w księgowości w jednostce/jednostkach sektora finansów publicznych,
  • praktycznej znajomości przepisów regulujących funkcjonowanie jednostek sektora finansów publicznych, w tym o finansach publicznych, rachunkowości i podatkowych,
  • praktycznej znajomości rozporządzenia w zakresie klasyfikacji budżetowych.

Dodatkowo /wymagania pożądane/:

  • ukończenia ekonomicznych jednolitych studiów magisterskich, ekonomicznych wyższych studiów zawodowych, uzupełniających ekonomicznych studiów magisterskich lub ekonomicznych studiów podyplomowych,
  • posiadania certyfikatu ACCA,
  • umiejętności zarządzania ludźmi,
  • dobrej organizacji pracy,
  • umiejętności podejmowania decyzji.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na postawie umowy o pracę (1 etat),
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach,
  • przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą,
  • atrakcyjną lokalizację z dobrym dojazdem do biura.

Termin zgłoszeń: do 20 sierpnia 2018 r.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Aplikacje można składać również na adres: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8.30-16.30.

Inne informacje:

  • metody/techniki stosowane podczas rekrutacji: ocena formalna ofert oraz ocena merytoryczna. Ocena merytoryczna polega na sprawdzeniu wiedzy,doświadczenia zawodowego, kompetencji i umiejętności kandydatów i odbywa się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która może zostać poprzedzona włączeniem dodatkowych narzędzi selekcji (np. testów wiedzy, testów predyspozycji, kompetencji, assessment center),
  • oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu),
  • oferty osób niewybranych w ramach danej rekrutacji zostaną zniszczone komisyjnie.
Klikając w przycisk „Wyślij” zgadzasz się na przetwarzanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie (00-834), ul. Pańska 81/83 Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@parp.gov.pl.

Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych (według wymogów ogłoszenia), przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Pozostałe dane osobowe (np. wizerunek) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji. Przewidywane kategorie odbiorców danych: pracownicy działu HR, kadra kierownicza decydująca o zatrudnieniu oraz dostawcy usług służących rekrutacji.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu przez okres 3 miesięcy od daty zakończenia rekrutacji, a gdy wyraziłaś/eś zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach przez okres 1 roku od daty złożenia aplikacji. W razie pytań możesz się z nami skontaktować pod adresem biuro@parp.gov.pl lub naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem iod@parp.gov.pl. Każdemu przysługuje ponadto prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych na niewłaściwe przetwarzanie jego danych."