Z-ca CFO ds. kontrolingu i raportowania biznesowego

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Kandydat/ka będzie współpracować z / wspierać CFO jak i mieć ekspozycję na biznes (kontakt z Zarządem, Radą Nadzorczą itp.).

Osoba ta ma za zadanie przygotowywać / prezentować informacje oraz rekomendować działania umożliwiające realizację celów zarządczych i biznesowych.

Oferta pracy dla kandydatów z backgroundem managerskim w kontrolingu jak również osób, które obecnie pełnią podobną funkcję (Z-ca / CFO).

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta - jednego z liderów w branży oil&gas (sektor prywatny), poszukujemy osoby na stanowisko Zastępcy Dyrektora Fin.
Jest to nowotworzona rola powołana ze względu na rozwój organizacji.

Kandydat/ka będzie bezpośrednio współpracować z / wspierać CFO jak i mieć ekspozycję na biznes (kontakt z Zarządem, Radą Nadzorczą i innymi organami).

Osoba ta ma za zadanie przygotowywać/prezentować informacje dla interesariuszy i kadry najwyższego szczebla oraz rekomendować działania umożliwiające realizację celów zarządczych i biznesowych.

Jest to świetna oferta pracy dla kandydatów z backgroundem managerskim w kontrolingu jak również osób, które obecnie pełnią podobną funkcję (Zastępca / CFO).

Dlaczego warto ?
Świetna organizacja (stabilność, wysoka kultura organizacyjna, niewycinkowe zadania) + realny wpływ na biznes + zgrany zespół

Opis stanowiska

  • Nadzór i udział w sporządzaniu planów finansowych, w tym budżetów oraz analiz realizacji wraz z rekomendacjami
  • Udział w tworzeniu średnio i długoterminowych planów strategicznych oraz prognoz finansowych
  • Wsparcie decyzji strategicznych poprzez sporządzanie analiz i rekomendacji dla potrzeb Kadry Zarządzającej oraz Rady Nadzorczej
  • Ocena i opracowywanie informacji rynkowych dotyczących trendów, konkurencji, zagrożeń i szans w formie analiz i prezentacji
  • Nadzór nad wykonaniem budżetu, poszukiwanie i wyjaśnianie źródeł odchyleń
  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem Controllingu (4-6 osób)
  • Wsparcie analityczne i ścisła współpraca z biznesem
  • Opracowywanie cyklicznych raportów finansowych oraz zarządczych
  • Kalkulacja rentowności i efektywności produktów, projektów, w tym kontrola wydatków inwestycyjnych
  • Wdrażanie, rozwój i usprawnianie rozwiązań zarządczych i raportowych

Profil kandydata

  • Min. 5 lat na podobnym stanowisku (kierownik/manager/dyrektor)
  • Wykształcenie wyższe (wykształcenie kierunkowe - ekonomia, finanse, rachunkowość)
  • Mile widziane doświadczenie w firmach nabywających towary/usługi zagranicą (import, WNT) lub/i w pracy rozproszonymi źródłami sprzedaży
  • Doświadczenie w raportowaniu na potrzeby funduszu inwestycyjnego (zdecydowany atut)
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiającego kontakt w mowie i piśmie (B2)
  • Zaawansowana znajomość Excela
  • Mile widziana znajomość SAP, VBA, SQL, Power BI
  • Certyfikacja ACCA, CIMA, kwalifikacje biegłego rewidenta - wartość dodana

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Pakiet benefitów
  • Samochód służbowy
  • Premia roczna
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page