Opis stanowiska pracy

The Rectangles poszukują kandydatów na stanowisko Web Developer, którzy dołączą do zespołu we Wrocławiu.

Intro

Jesteśmy zespołem konsultantów i projektantów produktów cyfrowych. Wyróżnia nas wiele rzeczy: począwszy od filozofii projektowania i optymalizowania produktów stopniowo (incremental UX design and optimization), przez model biznesowy oparty o długofalowe dostarczanie wartości biznesowej, na nieprzeciętnym teamie skończywszy. Jesteśmy świadomym, zgranym, ambitnym i doświadczonym zespołem osób o zróżnicowanych umiejętnościach i talentach. Nasi klienci mówią, że to, co nas odróżnia od innych, to to, że nam zależy. I tak jest. Nasze projekty są używane przez prawdziwych ludzi na całym świecie, a zespoły z którymi pracujemy lubimy za to, że są tak samo ambitne jak my i dlatego że wspólnie stopniowo ulepszamy świat wokół siebie. I to nie tylko ten cyfrowy.

Nasz zespół celowo nie jest duży. Dzięki temu jesteśmy zgrani i wydajni. Dodatkowo pozwala nam to na zajmowanie się różnymi dziedzinami projektowania i usuwa z naszej pracy monotonię. Kierujemy się (i to na serio) wspólnymi wartościami (core values). Stąd to, co jest konieczne, żeby do naszego zespołu dołączyć, to nie tylko fascynacja i chęć projektowania produktów cyfrowych, ale i wyznawanie tych samych wartości. Nie akceptujemy marnotrawstwa (czasu, zasobów, budżetu, potencjału).

Mamy płaską strukturę teamu. Wszyscy w zespole pracują z klientami i praca wszystkich jest jednakowo istotna.

Jeśli chcesz być częścią takiej ekipy — czytaj dalej.

Co robimy

Pracujemy głównie klientami typu SaaS lub eCommerce. Ulepszamy i optymalizujemy ich produkty cyfrowe (strony internetowe, landing pages, sklepy lub aplikacje), czyniąc je bardziej dopasowanymi do użytkowników, sprawiając tym samym, że biznesowo działają lepiej.

Pracujemy według własnych metodologii i przy użyciu narzędzi, które sami tworzymy. Jedno z nich, UCDC, wykorzystuje nie tylko tysiące projektantów z całego świata, ale takie organizacje jak NASA, Blizzard, czy NASDAQ.

Uczymy się nie tylko od siebie, ale uczymy innych, m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie założyciele TR od 5 lat prowadzą kursy: "User experience design" i "Psychologii społecznej w projektowaniu".

Niedawno rozpoczęliśmy budowę własnego produktu typu SaaS, który zrewolucjonizuje sposób optymalizacji produktów cyfrowych.

Brzmi ciekawie? Czytaj dalej.

Kto może dołączyć do naszego zespołu

Szukamy ludzi, którzy chcą mieć poczucie, że to co robią ma sens, że nie marnują czasu swojego i innych i lubią spędzać czas pośród takich, którzy myślą podobnie. Szukamy osób, które chcą się rozwijać w obszarze projektowania produktów cyfrowych. To bardzo interdyscyplinarna dziedzina. I dlatego jest tak atrakcyjna dla ludzi, którzy ogólnie lubią doświadczać i uczyć się nowych rzeczy. Przede wszystkim szukamy osób, które dzielą i wyznają takie same jak my core values (jednak o tym rozmawiamy na żywo).

To, co robimy, wymaga optymizmu, pozytywnego nastawienia do rozwiązywania problemów i ciągłej chęci ulepszania rzeczy. Jeśli jednak nie znajdujesz w sobie fascynacji produktami cyfrowymi, długofalowo może być ci trudno dowozić wartość biznesową. Szukamy zatem tych, którzy są zafascynowani stykiem dziedzin takich jak: budowanie produktów, programowanie, marketing, komunikacja, psychologia, projektowanie wizualne, research czy analiza danych.

Osoby, które dołączają do naszego zespołu, zwykle posiadają kompetencje do pełnienia określonej bazowej roli w zespole. Wokół tej roli i związanych z nią kompetencji wspólnie budujemy kolejne, które z czasem dają poczucie prawdziwego doświadczenia.

Uczymy się przy tym od siebie.

Jeszcze jedno — jeśli lubisz często zmieniać otoczenie i nie widzisz wartości w budowaniu długofalowych relacji — ta oferta z pewnością nie jest dla ciebie.

Wymagania

Rola: Web Developer

Jakich kompetencji szukamy

Poza tym, że szukamy osób, które dzielą nasze core values, musisz mieć umiejętności związane z tworzeniem aplikacji internetowych. Rozwiązywanie problemów i poznawanie nowych technologii powinno być dla ciebie motywujące, a szukanie informacji na własną rękę, także tych ukrytych nieco głębiej niż w dokumentacji, naturalne.

Rozwijamy się stabilnie i naturalnie. Nasz wzrost opiera się głównie o polecenia więc jakość tego, co dostarczamy naszym klientom, jest dla nas kluczowa. Musisz więc mieć kilkuletnie doświadczenie z webem. Szeroki ogląd nie jest krytycznie wymagany, ale musisz być gotowy (czyt. chcieć) poznać wszystkie aspekty aplikacji internetowych — od użytkownika końcowego — po serwer. Musisz być przekonanym o swoich umiejętnościach i talencie, który przy nas rozwiniesz. Tytuł inżyniera nie jest istotny. Potrzebujemy ludzi ciekawych i ciekawskich, którzy wciąż zadają sobie pytanie “czy da się to zrobić lepiej?” i przez to optymalizują zasoby wokół siebie. Jako że większość naszych klientów jest z zagranicy, swobodna umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest konieczna.

Nie zamykamy się na konkretne technologie, pracujemy z tymi, które najlepiej nadają się do rozwiązania danego problemu. Nie dorabiamy ideologii do technologii. Musisz być gotowy poznać nowy język gdy zajdzie taka potrzeba.

Potrzebne umiejętności

- swoboda i przyjazne nastawienie w kontakcie z innymi

- łatwość i naturalna chęć do rozwiązywania problemów i stawiania czoła wyzwaniom projektowym poprzez programowanie

- naturalna chęć i umiejętność pracy w zespole

- empatia, zdolność widzenia i rozumienia potrzeb różnych typów użytkowników

- bardzo dobra umiejętność organizacji swojego czasu

- dobra lub bardzo dobra znajomość j. angielskiego

- umiejętność samodzielnego poszukiwania informacji z różnych dziedzin

Odpowiedzialności i wyzwania

- udział w komunikacji przynoszącej wartość nam (firmie) i innym (użytkownikom)

- wdrażanie nowych i rozwijanie istniejących projektów

- wdrażanie testów jednostkowych, integracyjnych i akceptacyjnych

- rozwijanie środowisk deweloperskich w projektach w celu poprawy QoL

- rozwijanie procesów ciągłej integracji i ciągłego wdrażania w projektach

- asystowanie i doradzanie klientom w kwestiach technicznych

- monitorowanie aplikacji i dbanie o ich dostępność

- współpracowanie z zespołem projektantów produktu

- gotowość do wzięcia na siebie odpowiedzialności za projekty tworzone przez zespół

- BONUS: branie udziału w dyskusjach o rozwoju naszego SaaSa od strony technicznej (i nie tylko)

Środowisko

- Linux / OSx

- GitHub + GitHub Actions

- Docker + Kubernetes

- Sentry

- Jira + Basecamp

- Figma

- Notion + Miro

Co oferujemy

Tworzenie zespołu nieprzeciętnych osób, sprawia że dbamy o wiele aspektów, które mają pozwolić nam na spokojną pracę i rozwój. W zamian oferujemy:

- bycie częścią zespołu, na którym możesz polegać

- pracę pod okiem niezwykle doświadczonych osób (CTO i Head of Product)

- doświadczenie budowania innowacyjnego produktu (nasz SaaS)

- naukę tego jak działają przedsiębiorstwa w internecie

- faktyczny wpływ na kształt działających produktów, które mają sens i znaczenie dla innych

- możliwość pracy z klientami z różnych części świata

- nowoczesne, bezpieczne i sprzyjające pracy kreatywnej biuro

- w pełni ergonomiczne stanowisko pracy (biurko sit-stand, fotel active sitting, zew. monitor)

- pracę na najwyższej klasy sprzęcie (MacBook Pro / ThinkPad T + Kinnarps + Flyingdesk + Humanscale + Eizo / ultrawide screen)

- niezbędne narzędzia do pracy (oprogramowanie, dostęp do kursów, itd)

- dostęp do wiedzy nie tylko członków zespołu, ale i klientów

- szkolenia wewnętrzne i mentoring osób z wieloletnim doświadczeniem w branży

- wspólne posiłki każdego dnia

- woda, kawa, herbata, owoce i przekąski zawsze dostępne w biurze

- możliwość pracy w jednym z biur we Wrocławiu lub Gdyni

- (pref.) umowę o pracę na pełen etat i pełne ubezpieczenie

Prezentacja firmy

The Rectangles to wrocławsko-gdańska agencja UX design, której założycie... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/04/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Wynagrodzenie
8 000PLN - 12 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
Tak
Branża / kategoria:
Praca IT - Konsulting, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Internet / e-commerce