Trener usamodzielniania w mieszkaniu treningowym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Katowice, 40-032, śląskie

Opis stanowiska pracy

Zamówienie jest elementem Programu Integracji Społecznej i Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Teraz My! (PION) w ramach Projektu „Włącz się! Program aktywizacji zawodowej i społecznej w Katowicach".

1. Prowadzenie treningu usamodzielniania obejmującego planowanie, organizowanie i prowadzenie zajęć treningowych z 4-6 osobową grupą osób z niepełnosprawnością intelektualną. Do zadań trenera usamodzielniania należy:
a) zapoznanie się z informacjami przekazanymi przez pracowników PION celem gruntownego rozpoznania charakterystyki wszystkich uczestników mieszkania treningowego, ich mocnych stron, ograniczeń i problemów zdrowotnych,
b) planowanie i realizowanie codziennych aktywności w oparciu o plany treningowe – realizacja celów określonych dla grup uczestników i indywidualnie dla każdego uczestnika, w uzgodnieniu z pracownikami PION (w miejscu i czasie uzgodnionym z pracownikami PION),
c) utrzymywanie kontaktów z rodzinami/opiekunami uczestników biorących udział w działaniach związanych z mieszkaniem treningowym, przekazywanie informacji nt. postępów uczestników Programu i wskazówek dotyczących kontynuacji treningów w środowisku domowym, w uzgodnieniu z pracownikami PION,
d) przekazywanie informacji pracownikom PION na temat sytuacji w mieszkaniu oraz wszelkich trudności w realizacji działań, stosowanie zaleceń do pracy przekazywanych przez pracowników PION,
e) prowadzenie dokumentacji projektowej,
f) udział w 2-3 godzinnych zebraniach zespołu ds. mieszkania treningowego odbywających się średnio raz w tygodniu, poświęconych aktualnej sytuacji uczestników mieszkania treningowego,
g) zachowywanie wszelkich norm BHP i innych zasad bezpieczeństwa, odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników, reagowanie w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu.
2. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, tj. zwiększenia lub zmniejszenia liczby godzin o 10%, co będzie wynikało z rzeczywistych potrzeb zamawiającego np. konieczności objęcia wsparciem większej niż pierwotnie planowano grupy uczestników.

Wymagania

O zatrudnienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy łącznie spełniają warunki szczegółowe w następującym zakresie:
1. Wykonawca posiada co najmniej średnie wykształcenie.
Ocena spełnienia warunku w tym zakresie odbywać się będzie poprzez złożenie przez Wykonawcę kopii dyplomu lub świadectwa potwierdzonego przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.
2. Wykonawca posiada co najmniej 6 miesięczne doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
Ocena spełnienia warunku w tym zakresie odbywać się będzie poprzez złożenie załącznika nr 1 do zapytania ofertowego potwierdzającego, że Wykonawca posiada wymagane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi wraz z dowodami potwierdzającymi ich wykonanie, które należy potwierdzić przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.
3. Ze względu na założenia procesu edukacyjnego uczestników (pogłębienie samodzielności w oderwaniu od dotychczasowego otoczenia) z naboru wyłączeni są pracownicy ośrodków wsparcia dziennego dla osób niepełnosprawnych w Katowicach.
Ocena spełnienia warunku w tym zakresie odbywać się będzie poprzez złożenie załącznika nr 2 do zapytanie ofertowego przez Wykonawcę.
4. Ofertę należy sporządzić na wzorze stanowiącym załącznik nr 3 do zapytania ofertowego nr PI.60203.15.2017.WS zamieszczonego na stronie internetowej MOPS Katowice, w zakładce zamówienia publiczne - usługi.

Prezentacja firmy

Program Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych \"Teraz MY!\... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/08/2017
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Czas trwania umowy
do 13.12.2017
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia