Tłumacz wewnętrzny

POZENA

Poznań, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

POZENA to nowoczesna firma lingwistyczna, która od 1998 roku aktywnie działa na rynku w sektorze B2B i z sukcesem obsługuje wielu polskich i międzynarodowych klientów z 23 krajów.

Dla naszych klientów realizujemy tłumaczenia ustne i pisemne, profesjonalne szkolenia językowe, usługi NLP. Mamy wygodne biuro w centrum Poznania, skomunikowane z całym miastem. Naszym największym atutem są uśmiechnięci i zaangażowani ludzie, którzy cenią sobie sympatyczną atmosferę.

Zamierzamy stworzyć kolejne stanowisko projektowe w naszym Biurze Tłumaczeń.

Stanowisko Tłumacza Wewnętrznego to praca na pełny etat w stabilnej firmie językowej, doskonały krok w karierze zarówno dla początkującego jak i dla doświadczonego tłumacza PL<>DE lub PL <> EN, który utrzymuje najlepszą część aktywności zawodowej, wzbogaconą o kolejne ciekawe wyzwania.

Główne zadania

  • Wykonywanie tłumaczeń, postedycji i weryfikacji w parze PL<>DE lub PL <> EN
  • Tworzenie i aktualizacja glosariuszy i pamięci (TM)
  • Dbałość o przestrzeganie firmowych procedur jakościowych w oparciu o normy branżowe
  • Profesjonalna współpraca z innymi działami firmy

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w zawodzie na umowę o pracę (po okresie próbnym)
  • Światowej klasy oprogramowanie wspierające pracę współczesnego lingwisty
  • Pracę w ścisłym centrum Poznania w życzliwym środowisku nowoczesnej firmy językowej
  • Ciągłe podnoszenie kompetencji w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii
  • Brak bezpośredniej interakcji z klientem końcowym
  • Brak zadań sprzedażowych
  • Brak zadań księgowych i administracyjnych
  • Kartę Multisport

Wymagania

  • Biegła znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego
  • Doskonała znajomość zasad poprawnej polszczyzny
  • Spełnienie przynajmniej jednego z poniższych kryteriów:
    • uzyskany dyplom ukończenia studiów na uczelni wyższej w dziedzinie tłumaczenia,
    • uzyskany dyplom ukończenia studiów z dowolnej innej dziedziny oraz dwuletnia praktyka w pełnym wymiarze w zakresie tłumaczenia,
    • pięć lat praktyki w pełnym wymiarze w zakresie tłumaczenia
  • Znajomość warsztatu pracy tłumacza
  • Cierpliwość i zapał do zdobywania wiedzy
  • Rzetelność, terminowość, umiejętność skupienia na wykonywanym zadaniu, entuzjazm i poczucie humoru

Mile widziane dodatkowe atuty

  • Znajomość systemów CAT
  • Profesjonalna znajomość kolejnych języków obcych
  • Wiedza z zakresu prawa, techniki, medycyny i ekonomii
  • Doświadczenie w tłumaczeniach ustnych konsekutywnych i symultanicznych
  • Uprawnienia tłumacza przysięgłego

Prezentacja firmy

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.pozena.com

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/04/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja