Technolog (ds. montażu samochodów ciężarowych)

​JELCZ Sp. z o.o.

55-221 Jelcz-Laskowice, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

  • Prowadzenie bieżących opracowań technologicznych dla potrzeb produkcji pneumatycznych, montaże zespołów podwozia, montaże zespołów kabiny
  • Obsługa wydziału montażu samochodów ciężarowych pod kątem aktualizacji dokumentacji technologicznej, warsztatowych, przyrządów, narzędzi specjalnych i handlowych, materiałów pomocniczych, zmiany rozplanowań
  • Prowadzenie bieżących opracowań technologicznych i programów do wykonania prac na maszynach typu wykrawarki ze sterowaniem CNC
  • Współpraca z Technologami i operatorami w zakresie próbnego wdrożenia technologii opracowanych programów na maszyny CNC
  • Planowanie i aktualizacja lokalizacji maszyn i urządzeń
  • Planowanie procesów technologicznych dla pozyskanych zamówień wraz z normatywami zużycia kosztów bezpośrednich
  • Bieżące prowadzenie analizy unifikacji i typizacji stosowanych materiałów pod kątem obniżki kosztów bezpośrednich
  • Wprowadzanie do metod wytwarzania nowych narzędzi i materiałów wynikających ze stanu techniki
  • Prowadzenie współpracy z projektantami zleconych do wykonania produktów w celu uzgodnienia warunków technicznych oraz jakościowych procesów i produktów
  • Opracowywanie Kart Zmian i załączników do zleceń na wykonanie pojazdów wg zamówień klienta
  • Opracowywanie pozyskanych zapytań ofertowych pod katem zużycia materiałów i robocizny – składniki kosztów bezpośrednich i kosztów przygotowania produkcji – wyspecyfikowanie i zamówienie nowych materiałów oraz narzędzi do zrealizowania kontraktu
  • Typowanie tzw. operacji zewnętrznych oraz określenie warunków techniczno-ekonomicznych ich wykonania pod katem wyboru wykonawców
  • Opracowanie instrukcji technologicznych, instrukcji stanowiskowych

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne – preferowane kier. Inżynieria i Zarządzanie Produkcją, Mechanika i Budowa Maszyn
  • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • umiejętność analitycznego myślenia i samodzielność w rozwiązywaniu zadań,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • prawo jazdy kat. B

Prezentacja firmy

Przedmiotem działalności Spółki jest: <br/> <br/>- produkcja i sprzedaż... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/08/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Motoryzacja / Automotive, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Inżynieria, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji