Team Leader with English

Warszawa, mazowieckie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

For our Client leader in cartonboard manufacturing, we are currently looking for a

Wymagania

He/she will report directly to the Poland Sales Director and will be in charge of clients orders and to ensure the efficiently management of business relationships between customers and mills. He/she also will be the interface between customers and internal services (Production, Planning, Quality) and among external stakeholders (shippers).

Responsibilities:

· Operative management of direct and indirect clients and sales agents;

· Administrative management of clients orders;

· Direct contact with all our mills in Italy, France and Germany;

· Shipments and invoices/billings management;

· Order entry and follow-up activities.

· Support the sales assistants in the execution of the order

· Plan and manage the work load of the team

Requirements:

· At least 5 years of relevant work experience in customer focussed and coordinating role

· Experience with ERP and Supply chain systems and Microsoft office suite

· Excellent command in English

· Dynamism, problem solving, flexibility, learning agility, relationship skills complete the profile.

Our Client offers:

· Permanent contract (after 3 months trial)

· Attractive salary

· Work in a constantly growing organization of international significance

· Opportunity to use foreign languages on a daily basis

· Development and the opportunity to improve competences

· Friendly, international atmosphere

· Benefits package

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzimy... działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Dzięki bezpośredniej obecności i partnerstwom strategicznym działamy w 57 krajach świata. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 570.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
20/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Przedział wynagrodzenia:
9.500,00 zł - 10.000,00 zł / miesięcznie (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Obsługa klienta , Praca Sprzedaż - Account Management