Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 20/02/2019.

Team Leader OtC with German

Kraków, małopolskie

HRK S.A

Opis stanowiska pracy

A few facts that you should know about our client:
- one of the most admired SSC/BPO companies,
- over 4000 employees hired in Cracow,
- flexible working time and friendly work atmosphere.
Team Leader OtC with GermanMiejsce pracy: Kraków

Duties:

  • Manage a team of 12 OtC Specialists (Juniors, Specialists and Seniors),
  • supervise the team to deliver high quality and professional service,
  • maintain strong relationship with the Client,
  • manage escalations,
  • cooperate with teams in other locations,
  • training and development,
  • reporting to SDM.

Requirements:

  • previous leadership experience (at least 1 year)
  • very good knowledge of German and English language,
  • people management and customer service skills,
  • experience in AR area is desirable.

Offer:

  • stable job position,
  • consistent scope of responsibilities,
  • friendy atmosphere,
  • interesting career path,
  • attractive package of additional benefits,
  • integration events.

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/01/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa